На Чернігівщині СБУ викрила чотирьох адміністраторів груп, які допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації
Співробітники Служби безпеки України припинили на Чернігівщині діяльність осіб, які перешкоджали законній діяльності ЗСУ та проводили інформаційно-підривну діяльність на користь ворога.
Так, затримано двох мешканців Прилуцького району, які розміщували у спільноті месенджера «Viber» інформацію про місця перебування військовослужбовців територіального центру комплектування та соцпідтримки.
Група налічувала понад 12 тисяч учасників, переважно місцевих мешканців.
Іншим зловмисником виявився мешканець м. Суми, який адміністрував групу в месенджері, у якій повідомляли про актуальні місця видачі повісток.
У цій спільноті попереджали про переміщення та місцезнаходження військовослужбовців територіального центру комплектування та соціальної підтримки на території м. Прилуки та Прилуцького району.

Кіберфахівці СБУ заблокували обидва ресурси, які перешкоджали мобілізації громадян на Чернігівщині.
Крім того, триває досудове розслідування стосовно мешканця Чернігова, який створив та адміністрував YouTube-канал із загальною аудиторією понад 7,6 тисяч підписників, де розміщував деструктивний контент, дискредитуючи Сили оборони України.
На цьому ресурсі зловмисник «інформував» про заходи, які проводять представники військкоматів. Також він закликав до зриву мобілізації через силовий опір представникам ТЦК.
Наразі слідчі СБУ повідомили чотирьом фігурантам про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період). Матеріали стосовно двох з них вже скеровані до суду.
Їм загрожує покарання - до восьми років за гратами.
Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники Управління СБ України в Чернігівські області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression