"З окопів одразу на змагання": ветерани з Чернігівщини здобули 11 медалей на "Іграх Воїнів" у США
У США відбулися змагання "Ігри Воїнів" в якому взяли участь чернігівські ветерани. Вони отримали одинадцять медалей на трьох. У змаганні беруть участь військові та ветерани, які отримали поранення або хвороби під час виконання бойових завдань.
![](/uploads/32850-m.jpg)
Про це повідомляє Суспільне.
Чернігівську область на змаганнях представляли Владислав Шатіло, Олександр Гавриленко та Олександр Дударєв з Коропа, який виборов шість медалей у двох видах спорту – у веслуванні на тренажерах та плаванні.
Ветерани Олександр та Владислав кажуть, не очікували, що цього року братимуть участь у змаганні, бо коли почалися бойові дії, обидва пішли воювати.
"Потім вже з відходом російських військ з Чернігівської, Сумської та Київської області вже з’явилася можливість займатися, але почав це робити для себе, відновлювати форму, бо про змагання мови не йшло. І вже через пару тижнів - місяць нам повідомили, що маємо їхати виступати", – каже чемпіон та бронзовий призер змагань "Ігри Воїнів" Владислав.
Чоловік здобув дві золоті медалі: одна з пауерліфтингу, друга – з веслування на тренажері на дистанції чотири хвилини та бронзову медаль на дистанції одна хвилина.
"В чотирьох хвилинах я пройшов 1207 метрів, в одній хвилині – 343, здається. Мало, якось не лишилося сил на одну хвилину. Бо вони так підряд йшли, це третя дисципліна. Воно в мене взагалі все на один день припало – і пауерліфтинг, і веслування", – сказав Владислав.
Чоловік додає, що перед змаганнями українська команда тренувалася у Великій Британії п’ять тижнів. Там були всі умови, щоб повноцінно та якісно готуватися.
Олександр Гавриленко – дворазовий чемпіон змагань "Ігри Воїнів". Він здобув дві золоті медалі – у спортивній кульовій стрільбі та пауерліфтингу – жимі лежачи. Каже, планував вижати 180 кілограмів.
"На змаганнях я пожав 173, на сім кілограмів менше, ніж я планував. Але цього було достатньо для першого місця і мій суперник, який зайняв друге місце, різниця у нас у вісім кілограмів".
За словами Олександра, на золото у стрільбі він не розраховував.
"Але в Британії був гарний тренер у нас по кульовій стрільбі, й за цей короткий час зміг навчити стріляти саме зі спортивного пістолета, тому що навіть якщо ти стріляєш з вогнепальної зброї добре, та це не означає, що ти будеш стріляти з цього пістолету спортивного теж так само добре".
Загалом у змаганнях брали участь команди із США, Канади та України. Суперники, кажуть ветерани, були сильні й добре підготовлені. Також Олександр додає, американці побачивши результат були вражені.
"І коли ми показали цей результат, не тільки в пауерліфтингу, в інших видах спорту – плавання і біг, то американці були вражені й підходили питали, як це можливо, тому що у нас майже половина команди приїхала прямо з фронту, тобто з окопів одразу на змагання – на підготовку до змагань, а потім на змагання".
Владислав Шатіло говорить, що військові, які зараз перебувають в стані повномасштабної війни, приїжджають і показують такий результат, що це мотивує. І більше воно спрямоване на реабілітацію через спорт, тому це буде як мотивація для побратимів. Чоловік додає, що зараз багато поранених і їм треба відновлюватися, а далі вони теж захочуть брати участь.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.