У Коропі відбувся міні-фестиваль здоров’я
Жвава зона здоров’я, спорту й цінних життєвих знань днями працювала в нашому парку імені Миколи Кибальчича. У рамках компоненту Програми DOBRE «Голос громади у місцевому самоврядуванні» тут пройшов міні-фестиваль здоров’я.
День і місце вибрали недарма. Люди заходили у парк, зробивши закупки (середа – базарний день). А поряд − школа, тож на перерві тут було багато молоді.
На святі паралельно діяли сім локацій, якими керували наші земляки, котрі мають знання та досвід із тематики свята.
Працював виїзний фіто-бар територіального центру соціального обслуговування селищної ради. Лідія Школа, організаторка дозвілля терцентру, розповідала, як робити чай здоров’я і, звичайно ж, пригощала запашним напоєм із ароматом літа… В «арсеналі» було аж 14 його видів. «Королем» серед них був збір 12 трав: материнка, чебрець, м’ята, меліса, троянда, акація, бузина, звіробій, липа, пагони сосни, конюшина, бузина.
Про користь здорового і найкорисніші продукти розповідала органічний фермер, господиня Органічної майстерні «Зелена ложка» Світлана Карацюба. Всіх охочих вона пригощала натуральними смаколиками. Чого тільки не було на «фуршетних» столиках Світлани Іванівни: із сотню видів натуральних продуктів, оцет яблучний і виноградний, продукти бджільництва, натуральні приправи…
Далі – про спортивні локації:
Фітнес-зону під каштанами створила завідувачка відділення терцентру Алла Шаповал разом з активними учасницями клубу «Довголіття». Гарно і вправно рухалися під музику!
Тренер Дитячо-юнацької спортивної школи Вадим Смашний провів для всіх охочих змагання з жиму штанги лежачи та підтягування на перекладині. Результати наших силачів представлені на сторінці «Коропщина спортивна».
Відкриту зустріч на тему здоров’я провів директор Коропської центральної лікарні Володимир Матусяк.
Колектив Публічної бібліотеки представив виставку літератури про здоров’я.
Ще одна зону − Карту порад «Здорова Коропщина – сильна громада» − створили разом. Люди підходили і ділилися рецептами здоров’я із власного досвіду. За це представниці DOBRE в кінці вручили призи.
____________________
Запитали в кількох учасників міні-фестивалю, як їм захід.
💬 Було цікаво! Я, наприклад, багато нового дізналася про чорнобривці. Виявляється, вони такі корисні! І їх можна у страви додавати як приправу. Обов’язково насушу на зиму! – почули від однієї з гостей.
💬- А я на вихідні роботу вже напланувала − в’ялені помідори. Сьогодні вперше спробувала − смачні. І корисні – не те що закрутки, − доповнила її подружка.
ℹМіні-фестиваль здоров’я пройшов у межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). В Чернігівській області виконавцем проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з громадським об’єднанням «Спілка ініціатив Чернігівщини».
Для того, щоб цей захід відбувся, зусиль доклали селищний голова і відділи; терцентр, будинок культури, ДЮСШ, спорткомплекс.
за інф. Коропської селищної ради
Останні новини Чернігівщини
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.
На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41
До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.
У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36
Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.