Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 червня, 12:53:42

Розвідувальний підрозділ з Гончарівського взяв участт у навчанні "Перспектива-2012". ФОТО

03.10.2012   13:10

У вітчизняному війську добігають кінця дослідницько-експериментальні командно-штабні навчання з органами військового управління та військами (силами) “Перспектива-2012”.

Варто відзначити, що навчання проходили на всій території України. За цей час воїни країни виконали ряд навчально-бойових завдань, спрямованих на взаємодію частин і з’єднань усіх видів і родів української армії. А також перевірили на практиці нові методи і стандарти управління військами.

До навчань залучалися усі військові частини Збройних Сил України у пунктах постійної дислокації з проведенням навчань і занять за відповідною тематикою командувачів видів Збройних Сил України та начальників структурних підрозділів Генерального штабу ЗС України, у підпорядкуванні яких знаходяться військові частини. Навчання проводилися в 3 етапа.

Крім того, під час “Перспективи-2012” проведено тактичні (льотно-тактичні та тактико-спеціальні) навчання з визначеними військовими частинами та підрозділами Збройних Сил України. На полігонах Сухопутних військ, Повітряних Сил та Військово-Морських Сил Збройних Сил України проведено батальйонні, ротні тактичні навчання, тактичні навчання з підрозділами протиповітряної оборони Сухопутних військ та зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України, а також тактико-спеціальні навчання з частинами забезпечення.

Зокрема у Гончарівському на Чернігівщині для відпрацювання навчальних питань з протидії незаконним військовим формуванням на полігон вийшов розвідувальний підрозділ 1-ї окремої танкової бригади. Протягом трьох днів розвідники тренувалися у організації засідок на автошляхах та лісових дорогах, долали різні природні перешкоди та знешкоджували умовного супротивника.

Сценарій проведення навчання також передбачав проведення льотно-методичного збору авіації з відпрацюванням льотно-тактичних вправ на бойове застосування авіації.

Так у Житомирській області відбулось експериментальне тактико-спеціальне навчання з бойовою стрільбою. Захід проводився з метою дослідження особливостей управління та організації взаємодії міжвидових і різнорідних підрозділів, практичної апробації нових форм і способів застосування міжвидової тактичної групи. Дії особового складу міжвидової тактичної групи, основу якої складали військовослужбовці 8-го армійського корпусу, оцінював особисто Міністр оборони України Дмитро Саламатін. Спостерігачами виступили командири військових частин Сухопутних військ ЗС України. До масштабного заходу, який проводився у два етапи, залучалося біля 900 військовослужбовців та 145 одиниць техніки.

За сценарієм навчання, з вертольота Мі-8 парашутним способом із застосуванням керованих парашутних систем “Статус” десантувалися підгрупи спеціального призначення, які після приземлення вийшли до району призначення та підготували до застосування бойові човни. У цей же час екіпаж літака Су-24МР проводив повітряну розвідку і виявив висування умовного противника. Пара вертольотів Мі-24 армійської авіації вийшла на бойовий курс і нанесла удари по ворогу. Вертоліт Мі-8, рухаючись на гранично малих висотах вздовж русла річки, здійснив десантування “по-штурмовому” в воду двох водолазних пар. “Спецпризначенці” у взаємодії з водолазними парами знищили охорону моста, чим забезпечили безперешкодне просування мінометної батареї.

В свою чергу рота 95-ї окремої аеромобільної бригади на вертольотах Мі-8 провела аеромобільно-ударні дії, знищуючи залишки умовного противника та захоплюючи вигідні рубежі для безперешкодного подолання водної перешкоди тактичною групою.

Одночасно в повітрі працював безпілотний літальний апарат, який надавав інформацію в умовах реального часу до групи високотехнологічної підтримки дій військ, яка знаходилася на пункті управління сил спеціальних операцій.

Водночас, за сигналом командира тактичної групи рота форсувала водну перешкоду на БТР-80, з ходу атакувала противника, розширила захоплений плацдарм та розвинула наступ у глибину. Для подолання водної перешкоди залучалися понад 60 військовослужбовців на 15 одиницях техніки ПММ-2М, ПТС-2, ПМП та катерах 12-го інженерного полку 8-го армійського корпусу. Екіпажі паромних і понтонних машин здійснили розвідку підходу до водної перешкоди, відпрацювали різні варіанти і способи переправи через водну перешкоду, зокрема, на плаву, десантні, паромні та понтонно-мостові.

Прикриття переправи від повітряного противника здійснювали зенітна самохідна установка 2С6 “Тунгуска” та зенітна установка ЗУ-23.

Експериментальне тактико-спеціальне навчання мало продовження на тактичному полі, де розвідкою було виявлено незаконне збройне формування в кількості до 600 осіб. Літаки типу Су-24 та Су-25 нанесли бомбово-штурмові та вогневі удари по колонах “противника”, зупиняючи його подальше просування.

Згодом для знищення малорухомих броньованих цілей та живої сили “противника” з польового майданчика базування здійснила зліт ланка вертольотів Мі-24.

У бій з ворогом, десантувавшись з вертольотів Мі-8, вступила рота ВДВ. Вогневу підтримку висадки тактичного десанту забезпечили бойові вертольоти.

Артилерійська група провела вогневе прочісування району можливого скупчення противника. Військовослужбовці нанесли ураження противнику постановкою рухомого загороджувального вогню, гарматно-ракетний комплекс 2С6 “Тунгуска” завдав ударів по броньованих цілях, а мінометна батарея знищила “живу силу”. Вагомих втрат незаконному збройному формуванню завдали і екіпажі БМП-2 та БТР-80.

Згодом за сигналом тактична група за підтримки вогню артилерії атакувала і знищила противника. Операція тривала до повної очистки району конфлікту від диверсійно-розвідувальних сил та незаконно створених збройних формувань.

За підсумками проведеного навчання високу оцінку діям особового складу дав глава оборонного відомства Дмитро Саламатін.

– Міжвидова тактична група виконала поставлені завдання на “відмінно”, – наголосив Міністр оборони України.

У 383-му окремому полку дистанційно керованих літальних апаратів Повітряних Сил Збройних Сил України, що дислокується на Хмельниччині, проведено тижневі збори резервістів. Вони вивчали матеріально-технічну базу основних видів озброєння полку та їх призначення, знайомились із заходами безпеки при підготовці і виконанні практичних стрільб з АК-74 і безпосередньо під час імітації пусків безпілотних літаків-розвідників. За планом зборів вони виїхали на стартову позицію позиційного району і виконали умовний пуск безпілотного літака-розвідника ВР-2 “Стриж”.

З Хмельницького до Криму вирушив військовий залізничний ешелон з авіаційною, автомобільною та спеціальною технікою окремого полку дистанційно керованих літальних апаратів для участі у тактико-спеціальних навчаннях з практичними пусками безпілотних літаків-розвідників на полігоні “Чауда”. На навчання до Криму прибуло більше семидесяти військовослужбовців полку, 5 безпілотних літаків розвідників ВР-3 “Рейс” і 34 одиниці автомобільної та спеціальної техніки. Ешелон складався з 21 залізничної платформи та двох пасажирських вагонів. На полігоні розгорнули польовий табір та власними силами обладнали стартові позицій для пусків літаків.

На чорноморському узбережжі діяв особовий склад Західної військово-морської бази ВМС ЗС України. Протягом декількох тижнів військові моряки відпрацьовувати ряд питань, пов’язаних з організацією охорони і оборони пунктів базування суден від підводно-диверсійних дій і терористичних актів. А також виконували навчально-бойові завдання по поповненню запасів артилерійських боєприпасів з практичної подачею трального озброєння кораблям.

Також на полігоні Державного науково-випробувального центру ЗС України “Чауда” в Криму відбулося тактичне навчання з виконанням бойових пусків зенітних керованих ракет бойовими обслугами ЗРК “Бук-М1” по повітряних цілях. На знищення “крилатих ракет” противника, роль яких виконували безпілотні літальні апарати типу ВР-3 “Рейс”, одночасно працювали також літаки винищувальної авіації Су-27.

На Ангарському полігоні у Криму в рамках комплексу навчань “Перспектива-2012” відбулося двостороннє тактичне навчання окремого батальйону морської піхоти та гірсько-піхотної роти окремої бригади берегової оборони. Військовослужбовці відпрацювали приведення техніки в бойову готовність, здійснення маршу, організацію охорони важливих державних об’єктів, пошук у гірсько-лісистій місцевості, а також дії із засідок та протизасідкові заходи.

Всього на навчання залучалося близько 500 чоловік та 100 одиниць автомобільної і броньованої техніки. З повітря дії піхотинців підтримували літаки МіГ-29 тактичної групи “Крим”, бойові і транспортні вертольоти Сухопутних військ Збройних Сил України Мі-24 та Мі-8.

Двостороннє тактичне навчання тривало в умовах, максимально наближених до реальних. За його легендою у Кримських горах було виявлено загін чисельністю близько 100 чоловік, озброєний стрілецькою зброєю та бронетехнікою, який захопив “важливий державний об’єкт”. Завданням морпіхів було цей загін знайти та “знищити”.

У свою чергу, завданням гірсько-піхотного підрозділу було посилити охорону важливого державного об’єкту та не допустити проникнення незаконних збройних формувань у гірсько-лісисті райони Криму.

На Новомосковському загальновійськовому полігоні, що на Дніпропетровщині, 126 воїнів-десантників здійснили десантування з літака Іл-76МД. Більше половини з них десантувалися з літака Іл-76МД вперше. Стрибок здійснювався з висоти 600 метрів. Також десантники відпрацювали тактичне завдання зі стрільбою у повітрі холостими набоями.

Комплекс дослідницьких експериментальних командно-штабних навчань “Перспектива-2012” мав на меті забезпечити підготовку Збройних Сил до виконання оперативних і бойових завдань та підвищити рівень відповідальності командирів, зменшити тривалість періоду підготовки до виконання завдань, що за попередніми результатами і було досягнуто.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівського району знищили незаконний посів понад 1000 рослин маку та конопель

Поліцейські Чернігівського району знищили незаконний посів понад 1000 рослин маку та конопель 12:31

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції провели санкціонований обшук в господарстві мешканця Козелецької громади, де вилучили близько тисячу рослин маку та конопель, а також наркотичні речовини.

"Час обрав нас": у Чернігові співали українські пісні 12:12

Захисників Чернігівщини підтримали вокально-інструментальний ансамбль зі складу Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та музичний гурт «Брас-бенд».

 Воєнні будні та нинішні проєкти чернігівського художнього музею ім. Ґалаґана

Воєнні будні та нинішні проєкти чернігівського художнього музею ім. Ґалаґана 11:57

Війна вплинула на всі галузі життя і на культурну також. Це виявляться не лише в тому, що з’являються патріотичні пісні, відео і фільми, а й у тому, як «почуваються» заклади культури.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 28 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 28 червня 11:44

У Чернігівській області 28 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

 Ворог випустив ввечері по прикордонню Чернігівщини 39 снарядів Ворог випустив ввечері по прикордонню Чернігівщини 39 снарядів

Ворог випустив ввечері по прикордонню Чернігівщини 39 снарядів Ворог випустив ввечері по прикордонню Чернігівщини 39 снарядів 11:40

Напередодні увечері на прикордонні Чернігівської області зафіксували до 39 вибухів, вогонь вівся з території брянської області російської федерації.