Нацполіція назвала футбольні клуби, причетні до "договірняків". ФК "Десна" - у списку
Суми "винагород" за перемогу у матчі або "нічию" коливалися від 30 до 100 тисяч гривень.
Поліцейська спецоперація, спрямована на виявлення осіб, причетних до організації "замовних" футбольних матчів тривала більше одного року. Про це у вівторок, 22 травня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, інформують у прес-службі МВС.
"Задокументовано протиправну діяльність 5-х злочинних груп та 35 футбольних клубів. Сьогодні у межах цієї справи Департаментом захисту економіки, Головним слідчим управління Нацполіції та ГПУ проведено 40 обшуків на території 10 областей",
‑ сказав Аваков.
На даний час в українському футболі існує чотири ліги, у якій беруть участь 52 футбольні клуби, 35 з них причетних до організації та участі у матчах з "фіксованим" результатом.
"До складу злочинних груп увійшли президенти футбольних клубів, колишні та діючі гравці, арбітри, тренери, комерційні структури та громадяни України. Так, понад 320 осіб, які були задіяні в корупційних "схемах" та причетні до вчинення злочинів більше ніж у 57 епізодах",
‑ додав очільник МВС.
Зазначається, що робилися ставки на ресурсах букмекерських контор, які зареєстровані в країнах Азії. У грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до 5 мільйонів доларів США на рік.
За інформацією поліції, до договірних матчів були причетні футбольні клуби: ФК "Волинь" (Луцьк), FC GELIOS (Харків), ФК "Суми", ФК "Балкани" (село Зоря, Одещина), ФК "Миколаїв", МФК "Кремінь" (Кременчуг), ФК "Десна" (Чернігів), ФК "Жемчужина" (Одеса), ФК "ФК Нива" (Вінниця), ФК "Інгулець", ФК "Говерла" (Ужгород), ФК "Олександрія", ФК "Судостроитель" (Миколаїв), ФК "Таврія" (Сімферополь), ФК "Зоря" (Луганськ), ФК "Ворскла" (Полтава), ФК "Колос" (село Ковалівка, Київщина), ФК "Черкаський Дніпро", ФК "Олімпік" (Донецьк), ФК "Poltava", ФК "Оболонь Бровар" (Київ), ФК "Зірка" (Кропивницький), ФК "Буковина" (Чернівці), ФК "Енергія" (Нова Каховка), ФК "Нафтовик-Укрнафта" (Охтирка), ФК "Прикарпаття" (Івано-Франківськ), ФК "Нікополь", ФК "Реал Фарма" (Овідіополь), ФК "Кристал Херсон", ФК "Металург" (Запоріжжя) та інші.
Особам організаторів планується повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань) ККУ.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:30
Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.
Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28
Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.
На Чернігівщині триває посівна: аграрії засіяли майже 28 тисяч га ярих зернових і зернобобових 11:26
А це – майже 5% від прогнозованої площі у 572,9 тис. гектарів.
Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22
З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.
21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19
День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression