Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 квітня, 09:51:10

29 лютого - цей день в Україні та в світі

29.02.2024   09:44Агенцiя

ДЕНЬ 736 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 736 RUSSIAN AGRESSION

29 лютого - Міжнародний день рідкісних захворювань, День цифрового навчання, Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми.

Православна церква вшановує пам'ять святого Касіяна.

Міжнародний день рідкісних захворювань

За ініціативи європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS 29 лютого офіційно отримало статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки свято відзначають 28 лютого.

Традиційно проведений в останній день лютого цей День став щорічним інформаційно-просвітницьким заходом. Його мета - привернути увагу громадськості до проблем людей, хворих на рідкісні захворювання, а також підвищити обізнаність про рідкісні хвороби та їхній вплив на життя людей.

Незважаючи на різні симптоми і наслідки рідкісних захворювань, проблеми більшості хворих, у яких вони спостерігаються, схожі. Це недоступність правильної діагностики, запізнення з встановленням діагнозу, відсутність якісної інформації, а часто і наукових знань про захворювання, важкі умови соціалізації, відсутність якісної медичної допомоги та проблеми з отриманням лікування і догляду.

Рідкісні захворювання є в кожній галузі медицини. Приблизно 80% із них мають генетичну природу. Загалом же, за оцінками експертів, у світі налічується близько 5-7 тисяч небезпечних для життя рідкісних захворювань, ними уражені від 3,5 до 5,9% населення Землі.

Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми

Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми, що відзначається щорічно в останній день лютого, є нагадуванням про широкомасштабний вплив повторюваних травм на робочому місці.

Цей день присвячений підвищенню обізнаності про повторні травми, також відомі як розлади опорно-рухового апарату.

Ще цього дня:

1288 - Шотландія встановила 29 лютого днем, коли жінка може запропонувати одружитися чоловікові. У разі відмови він мав сплатити штраф;

1504 - Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців;

1712 - У Швеції після 29 лютого було 30 лютого;

1768 - У костелі міста Бар проголошено Барську конфедерацію;

2004 - Фільм "Володар перснів: Повернення короля" отримав 11 "Оскарів".

Церковне свято

В історії християнської церкви 29 лютого є днем пам'яті Святого Кассіана - засновника чернецтва в Галлії та одного з головних теоретиків аскетизму. Народився він у Скіфії близько 360 року н. е., а перші кроки в чернече життя зробив у Віфлеємському монастирі в Палестині.

Касіян довго подорожував Єгиптом, вивчав уклад і правила монастирського життя серед ченців і пустельників. Близько 400 р. його висвячено у сан диякона, а за кілька років він представляв у Римі константинопольську церкву з метою захисту церковного оратора Івана Златоуста.

Потім, влаштувавшись у Массілії, заснував дві монастирські обителі - одну для чоловіків і одну для жінок - змоделювавши їх за зразком єгипетського монастирського життя. Крім того, святий залишив християнському світові свою спадщину у вигляді 12 томів, що досліджують і описують статути ченців Палестини та Єгипту, і 24 "Співбесіди", присвячених моральним аспектам християнської доктрини та життя пустельників.

Іменини: Іван.

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини