19 січня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 695 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 695 RUSSIAN AGRESSION
19 січня відзначають Всесвітній день домашнього сиру, Міжнародний день фетиша, День консервної бляшанки.
У США - День Героїв Конфедерації в Техасі, День народження Едгара Аллана По, Національний день попкорну, в Ісландії - День чоловіка, у Монте-Карло - відкриття Міжнародного циркового фестивалю.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Макарія Великого, Єгипетського.
Всесвітній день домашнього сиру
Всесвітній день домашнього сиру відзначають 19 січня, присвячений універсальному і поживному молочному продуктові. Заснований у січні 2019 року для підвищення обізнаності про цей поживний продукт і його універсальність як у солодких, так і в солоних стравах.
День консервної бляшанки
Британський торговець Пітер Дуранд запатентував консервну бляшанку в 1810 році.
Ще цього дня:
1903 - Оголошено проведення перших велоперегонів "Тур де Франс" - найпрестижнішого і найпопулярнішого спортивного велозмагання;
1906 - Побачив світ перший номер першого українського сатиричного журналу "Шершень";
1907 - У журналі "Вар'єте" з'явилися перші рецензії на кінофільми;
1915 - Француз Георг Клод отримав патент на неонову трубку, яку використовували для зовнішньої реклами;
1938 - Американська фірма "General Motors" перша у світі розпочала серійне виробництво дизельних двигунів;
1946 - Створено Союз українців у Великій Британії;
1955 - Президент США Дуайт Ейзенхауер дозволив уперше показати по телебаченню зняту прес-конференцію;
1963 - Відбувся перший виступ групи The Beatles на телебаченні;
1966 - Індіра Ганді стала третім прем'єр-міністром Індії;
1978 - У Німеччині випущено останній автомобіль "Фольксваген Жук" (продовжував випускатися в Мексиці до 2003);
2001 - У Бельгії дозволили вживання і зберігання марихуани;
2014 - У Києві на вулиці Грушевського почалося збройне повстання проти диктаторського режиму Януковича (Вогнехреща);
2017 - В Україні офіційно з'явилося Суспільне мовлення: зареєстровано Національну суспільну телерадіокомпанію України;
2017 - Дослідники з Northwestern University розробили систему штучного інтелекту, яка пройшла на людському рівні стандартний тест на візуальний інтелект.
Церковне свято
Преподобний Макарій народився близько трьохсотого року в селищі Птинапор, яке було розташоване на території Єгипту. Молодий чоловік рано овдовів і після смерті дружини зайнявся вивченням Священного Писання.
Коли померли його батьки, Макарій покинув село і став послушником у одного зі старців, який проживав неподалік. За деякий час він був висвячений у сан диякона місцевої церкви, але досить скоро зник у Фаранській пустелі в пошуках самотності.
Почувши про Антонія Великого, преподобний Макарій став його учнем. За порадою преподобного, останній оселився в Скитській пустелі. Близько 360 року преподобний заснував монастир, який згодом був названий його ім'ям. Макарій Великий помер у 391 році у заснованому ним монастирі. Мощі святого знаходяться в Амальфі в Італії і в монастирі Макарія Великого.
Іменини: Генріх, Марта, Макар, Домініка, Іван.
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression