Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 грудня, 11:12:59

20 листопада - цей день в Україні та в світі

20.11.2023   08:43Агенцiя

ДЕНЬ 635 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 635 RUSSIAN AGRESSION

20 листопада відзначають Всесвітній день дитини, День педіатра.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Григорія Декаполіта.

Всесвітній день дитини

Відзначається щорічно 20 листопада. 1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити святкування цієї дати, як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.

ООН запропонувала урядам святкувати цей день у будь-який із днів, який кожен із них визнає доцільним, і припустила, що загальне святкування Всесвітнього дня дитини сприятиме зміцненню солідарності та співпраці між націями. А 20 листопада знаменує день, у який асамблея ухвалила 1959 року Декларацію прав дитини, а 1989 року - Конвенцію про права дитини.

День педіатра

Святкування Дня педіатра нерозривно пов'язане зі святкуванням Всесвітнього дня дитини, що веде свою історію з 1954 року, коли Генеральна Асамблея ООН дала відповідні рекомендації державам-членам ООН.

Значення педіатра в житті людей важко переоцінити. Турбота про здоров'я дитини стає однією з основних у житті батьків після появи на світ малюка. Хороший дитячий лікар для батьків стає надійною опорою на довгі роки. Турбота про майбутнє сім'ї, суспільства і держави - так можна охарактеризувати в глобальному масштабі працю і специфіку роботи дитячих лікарів.

Ще цього дня:

1917 - Своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила УНР;

1918 - Більшовики створили тимчасовий уряд УРСР на чолі з Юрієм П'ятаковим;

1943 - Під охороною УПА на Волині розпочалася Перша Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії, на якій оформлено політичну організацію - Антибільшовицький Блок Народів (АБН);

1945 - У німецькому місті Нюрнберг розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху;

1991 - Встановлено консульські відносини між Україною та Туреччиною;

1998 - Запуск першого модуля Міжнародної космічної станції (модуль "Зоря");

2003 - В Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років;

2004 - Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності з 21 по 23 листопада.

Церковне свято

20 листопада православна церква вшановує пам'ять преподобного Григорія Декаполіта. Народився святий у місті Іринополь у бідній родині. Здобув лише початкову освіту і досить рано пішов у монастир. Через 14 років він почав мандрувати, відвідавши Рим, Константинополь, Фессалоніку, Коринф. Намагався протидіяти іконоборству та античернечій політиці, яку проводили імператори ісаврійської династії.

Вважається автором "Історичної оповіді", що оповідає про якесь видіння, після якого один сарацин увірував і став мучеником.

Відомо, що помер він 816 року на горі Олімп.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Арсеній, Василь, Володимир, Григорій, Дем'ян, Денис, Омелян, Іван, Іларіон, Йосип, Макар, Микола, Остап, Еміль, Ян, Ганна, Тетяна.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини