Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 16:44:59

18 листопада - цей день в Україні та в світі

18.11.2023   08:32Агенцiя

ДЕНЬ 633 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 633 RUSSIAN AGRESSION

18 листопада - Всесвітній тиждень підвищення обізнаності щодо проблеми стійкості до протимікробних препаратів.

В Україні - День сержанта ЗСУ, у Латвії - День проголошення Латвійської Республіки.

У 1870 році перша офіційна лінія голубиної пошти зв'язала Тур і Париж, а в 1885 році в Німеччині відбувся заїзд першого у світі мотоцикла.

Православна церква вшановує пам'ять священномучеників Платона і Романа.

День сержанта Збройних Сил України

Встановлений 19 квітня 2019 року указом Президента України, вшановуючи відданість, відповідальність і професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їхню мужність і героїзм у боротьбі за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, з метою примноження військових традицій сержантського і старшинського складу ЗСУ.

Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів

У 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) ініціювала щорічне проведення в середині листопада Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків. У 2020 році його було перейменовано на Всесвітній тиждень правильного використання протимікробних препаратів, а з 2023 року він проходить під назвою "Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів".

Його метою є підвищення обізнаності громадськості в усьому світі щодо проблеми стійкості до протимікробних препаратів і пропаганда передової практики в цій сфері серед громадськості, працівників охорони здоров'я та осіб, відповідальних за вироблення політики, для того, щоб не допустити подальшого розвитку та її розповсюдження.

Ще цього дня:

1918 - Перемога під Мотовилівкою дивізії Січових стрільців Євгена Коновальця над загонами, вірними гетьману П.Скоропадському;

1918 - Проголошено незалежність Латвійської Республіки; першим главою уряду обрано Карліса Улманіса;

1928 - На екрани вийшов мультфільм "Пароплавчик Віллі" виробництва компанії Волта Діснея. Цей день вважають днем народження Міккі Мауса - символу компанії;

1935 - У Ризі відкрито Монумент Свободи;

1990 - Мстислав Скрипник прибув зі США до Києва, де в соборі св. Софії відбулася його інтронізація на патріарха УАПЦ;

2005 - Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторговельну поправку Джексона-Веніка для України;

2007 - Унаслідок вибуху метану на орендному підприємстві "Шахта ім. Засядька" (Донецьк) загинули 100 гірників (ще один згодом помер у лікарні).

Церковне свято

Священномучеників Платона і Романа

Цього дня відзначається пам'ять мучеників Платона і Романа, які постраждали за віру на початку 4 століття.

Святий Платон був братом святого мученика Антіоха; вони народилися в родині християн і отримали благочестиве виховання. Уже в юності Платон був розумною і доброчесною людиною, проповідував християнство серед язичників. За це правитель Агрипин викликав його на суд і почав переконувати зректися віри. Коли він побачив, що Платон стійкий у своїх переконаннях, правитель розгнівався і наказав піддати молодого християнина мукам, а згодом і сам став катувати його. Зрештою мученика обезголовили.

Також сьогодні відзначається пам'ять святого Романа, який разом із отроком Варулом прийняв муки за часів гонінь на християн, розпочатих імператором Максиміліаном. Роман був дияконом у Кесарії. Одного разу, зустрівши єпарха Аскліпіада, що йшов на язичницьке свято, він почав переконувати його зректися ідолів. Той відмовився і наказав піддати диякона тортурам. У цей час Роман побачив хлопчика Варула і вигукнув: "Навіть цей отрок мудріший за тебе, бо знає істинного Бога!". Варул підтвердив, що є християнином, за що також був підданий жорстокому покаранню.

Іменини: Микола, Роман.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини