Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 19:08:53

23 вересня - цей день в Україні та в світі

23.09.2023   08:31Агенцiя

ДЕНЬ 577 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 577 RUSSIAN AGRESSION

23 вересня - День осіннього рівнодення, Міжнародний день жестових мов, Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми, День боротьби з незавершеністю дітьми середньої школи, День шашок і День народження жувальної гумки.

Ще цього дня у1939 року на Всесвітньому ярмарку в Нью-Йорку було закладено Капсулу часу, що містила листи прийдешним поколінням і предмети, що характеризують той час, коли її було зроблено, - один із різновидів "послання нащадкам". Її мають розкрити 6939 року.

У 2008 році побачила світ перша версія платформи Android.

Православна церква - День зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана.

У США - Національний день мисливства та рибальства.

День осіннього рівнодення

23 вересня в Україні та в світі святкують День осіннього рівнодення. Це астрономічне явище, коли сонце на небі піднімається нижче, ночі стають прохолоднішими та темнішими. День і ніч у цю дату ділять добу навпіл. У життєвому циклі природи зміни пори року є ключовими. А тому в давнину їх сприймали набагато глибше. На рік існує два дні: день весняного і день осіннього рівнодення.

У деяких країнах дні рівнодення є державними святами (Японія), а в низці інших країн День весняного рівнодення відзначають як початок нового року, крім загальноприйнятого святкування 1 січня.

Широко відзначали День осіннього рівнодення і східні слов'яни, язичницькі вірування яких пов'язували цю дату, зокрема, зі збором рослин для оберегів і прогнозами на майбутню зиму.

Міжнародний день жестових мов

23 вересня відзначається Міжнародний день жестових мов, покликаний звернути увагу на їхнє значення в житті багатьох мільйонів людей з вадами слуху. Пам'ятну дату було проголошено Генасамблеєю ООН у грудні 2017 року.

Ініціатором резолюції 72/161 виступила Всесвітня федерація глухих. За її даними, у світі проживає понад 70 мільйонів глухих людей, для яких жестова мова є основною формою спілкування із зовнішнім світом, і існує близько 300 жестових мов, а також міжнародна мова жестів. Світова спільнота визнає жестові мови повноправними природними мовами.

Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми

23 вересня 1913 року уряд Аргентини ухвалив закон проти дитячої проституції. Однак експлуатація жінок і дітей, як і раніше, вважається досить актуальною проблемою. Уже понад 1,8 млн жителів планети стали жертвами торгівлі людьми, а серед них 70% становлять жінки і близько третини дітей.

Ще цього дня:

1913 - Француз Ролан Гаррос першим перелетів через Середземне море;

1918 - Рада Міністрів Української Держави ухвалила рішення про виокремлення морського міністерства в окреме відомство (суміщення обов'язків військового і морського міністрів в одній особі було тимчасовим заходом);

1919 - На спільному засіданні Директорії та уряду УНР і ЗУНР ухвалено рішення негайно розпочати військові дії проти армії Денікіна;

1919 - Розпочався єврейський погром у Фастові, влаштований білогвардійцями;

1920 - Відкрито Вінницьку філію Всенародної бібліотеки України ВУАН (у 1930 р. об'єднано з окружною бібліотекою ім. К. О. Тімірязєва);

1921 - У Празі вийшов перший номер газети "Громадський вісник" - орган Українського громадського комітету;

1932 - Султанат Неджд і Королівство Хіджаз об'єднано в одну державу - Королівство Неджда і Хіджазу;

1939 - Дрогобич передано німецькою армією червоноармійським військам;

1944 - Згідно з Люблінською угодою розпочалося переселення етнічних українців із Польської республіки в Українську РСР, а поляків - у зворотному напрямку;

1945 - Британсько-французькі війська зайняли Сайгон - найбільше місто Південного В'єтнаму;

1991 - Вірменія проголосила незалежність;

1992 - На американському ядерному полігоні в штаті Невада здійснено останній ядерний вибух;

1993 - Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про утворення Національної ради з географічних назв";

1998 - Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 1199, яка зобов'язала уряд Союзної Республіки Югославія припинити бойові операції у Косові;

2002 - У Бельгії набув чинності закон про евтаназію.

Церковне свято

День зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана

Це свято відоме ще з V століття. З'явилося воно в Константинополі і було присвячене особливій біблійній події - зачаттю сина в родині Захарії та Єлизавети.

Священик Захарія та його дружина довгий час не мали дітей. Серед євреїв це вважалося ганьбою, тому вони молилися Богу з проханням подарувати їм дитину. Одного разу з'явився Захарії архангел Гавриїл, який повідомив, що народиться в нього син, який буде величним перед Господом.

Іменини: Андрій, Євген, Павло, Петро, Іван.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня

Рух транспорту вулицею Любецькою від Ріпкинської до Широкої буде обмежений до 30 квітня 14:57

Перекриття руху автотранспорту на ділянці вулиці Любецької від Ріпкинської до Широкої продовжили до 20:00 години 30 квітня 2024 року.