Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 13:23:54

6 червня: Цей день в Україні і в світі

06.07.2023   08:53Агенцiя

ДЕНЬ 498 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 498 RUSSIAN AGRESSION

6 липня відзначають Всесвітній день поцілунку, Всесвітній день кардіолога
У Казахстані - День столиці, у Литві - День держави, у Фінляндії - День Ейно Лейно (День літа і поезії), у Чехії - День пам'яті Яна Гуса. В Італії - Фестиваль Сен-Фермін у Памплоні.
Буддисти святкують День народження Далай-Лами.
Православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Агрипини.

Ще цього дня:
1958 - Урочисто відкрито Національний експоцентр України (ВДНГ).
1994 - На екрани США вийшов фільм "Форрест Гамп".
2005 - Верховна Рада ухвалила Кодекс адміністративного судочинства України.

Церковне свято
Цього дня православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Агрипини. Ще замолоду римлянка Агрипіна вирішила не вступати в шлюб, а присвятити своє життя служінню Богу. Під час гоніння на християн їй довелося постати перед язичницьким судом, де її піддали тортурам, а після ув'язнили. Незважаючи на муки, Агрипина не зреклася своєї віри. У нагороду за стійкість Бог послав їй порятунок: ангел звільнив дівчину від кайданів, але від перенесених тортур вона все ж незабаром померла. Тіло мучениці три християнки - Васса, Павла і Агафоніка - відвезли до Сицилії і поховали. Біля гробу святої Агрипини згодом відбувалися численні чудеса.

Іменини: Агрипина, Олександр, Олексій, Антон, Артемій, Герман, Йосип, Корнилій, Митрофан, Петро, Святослав, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16

Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.

Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11

Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.

Підтримка ветеранів: робота, навчання, гранти 10:03

Служба зайнятості активно підтримує ветеранів та ветеранок, пропонуючи комплекс послуг для реінтеграції, а саме:

У Чернігові відбувся чемпіонат області з кікбоксингу ICKA: 170 спортсменів та формування збірної

У Чернігові відбувся чемпіонат області з кікбоксингу ICKA: 170 спортсменів та формування збірної 09:59

14 березня на базі Чернігівського національного педагогічного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка відбувся відкритий чемпіонат Чернігівської області з кікбоксингу ICKA серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, дітей старшого віку.

Поліція документує наслідки ударів росіян по Чернігівщині: троє людей поранені 09:56

Сьогодні вночі ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками.