Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 липня, 08:51:23

23 червня - цей день в Україні та в світі

23.06.2023   09:11Агенцiя

ДЕНЬ 485 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 485 RUSSIAN AGRESSION

23 червня відзначають Міжнародний Олімпійський день, в Україні та у світі - День державної служби, Міжнародний день вдів, Міжнародний день жінок в інженерії.

В Естонії - День перемоги, у Люксембургу - Національне свято Великого Герцогства Люксембург. День народження Великого Герцога, у Польщі та Нікарагуа - День батька, у Казахстані - День поліції, у Молдові - День проголошення суверенітету, у Канаді - Національний день пам'яті жертв тероризму.

Православна церква вшановує пам'ять святого Тимофія.

День державної служби

Подія заснована ООН у грудні 2002 року. Головна її мета - привернення уваги країн-членів до важливої ролі державної служби в міжнародному розвитку.

4 квітня 2003 року, 20 років тому, Л. Кучма підписав Указ № 291/2003, який наказує щорічно, 23 червня відзначати в Україні нове свято - "День державної служби". Свято запроваджується з урахуванням ролі "державної служби в процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави". Дату обрали не випадково, адже саме цього дня також відзначають День державної служби Організації Об'єднаних Націй.

Міжнародний Олімпійський день

Олімпійські ігри сьогодні є найважливішими спортивними подіями і відбуваються вони раз на чотири роки. Свято запровадили на честь повернення світу Олімпійського руху після створення Міжнародного Олімпійського комітету. Головна мета події - закликати якомога більше людей займатися спортом.

Міжнародний день жінок в інженерії

Заснований Товариством жінок-інженерів Великої Британії 2014 року. За два роки до святкування долучилася ЮНЕСКО і день набув міжнародного статусу. Подія покликана сприяти подоланню гендерної нерівності, підвищити обізнаність дівчат про місце жінки в інженерії.

 

Церковне свято

23 червня - день пам'яті священномученика Тимофія. Він був єпископом у місті Прусси, жив за часів правління імператора Юліана.

Бог наділив Тимофія даром чудотворення і прозорливості за його благочестиві справи. Ще до того, як священномученик отримав сан єпископа, він боровся з єрессю, навернув своїми проповідями до Христа багатьох язичників, мудро керував своєю паствою. За це Тимофія кинули до в'язниці, довго катували, змушуючи відректися від віри. Однак священномученик відмовився. За це йому відрубали голову.

Іменини: Олександр, Олексій, Василь, Іван, Тимофій, Феофан, Антоніна.

Останні новини Чернігівщини

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION 08:35

19 липня відзначають Міжнародний день ретейнерів, День нових друзів.

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини