10 червня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 472 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 472 RUSSIAN AGRESSION
10 червня відзначають Всесвітній день морозива, Всесвітній день модерну, Всесвітній день публічного в'язання.
Ще сьогодні День Португалії, День прикордонника в Республіці Молдова, День Армії та Арабського Відродження в Йорданії, в Японії - День годинника, в Італії - День ВМС.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Микити Халкидонського, сповідника.
Всесвітній день морозива
Вважається, що саме 10 червня 1786 року в США почався масовий продаж морозива. Тож і свято, яке не має офіційного статусу, відзначають саме цього дня.
Всесвітній день модерну
Свято започатковано 2013 року за ініціативи угорського журналу Szecessziоs Magazin і проведено в Музеї прикладного мистецтва там же, в Будапешті.
Всесвітній день публічного в'язання
Уперше Всесвітній день в'язання на публіці відбувся в Парижі. Придумала цю забаву, що стала традицією, любителька в'язання Даніель Лендес. Згодом публічним в'язанням захопилися жительки інших країн.
Усі, хто любить в'язати спицями або гачком, збираються в якомусь громадському місці міста - у парку, у сквері, у кафе - і віддаються своєму улюбленому заняттю.
Церковне свято
Преподобний Микита сповідник, єпископ Халкидонський, жив у 2-й половині VIII століття. За своє богоугодне життя він був зведений у сан єпископа. Святитель вирізнявся милосердям, завжди допомагав жебракам, у своєму домі приймав мандрівників, піклувався про сиріт і вдів, заступався за скривджених. За царювання іконоборця Льва Вірменина (813-820) святитель Микита мужньо викривав іконоборчу єресь і переконував своїх вірян поклонятися святим іконам Христа, Божої Матері та угодників Божих. Переніс багато страждань від нечестивого імператора і його однодумців-іконоборців, був підданий мукам і відправлений у заслання. Святий сповідник Микита помер на початку IX століття. Біля його мощей відбувалися чудеса зцілення.
Іменини: Василь, Дмитро, Олена, Захар, Ігнатій, Іраклій, Макар, Микита, Микола, Павло, Петро.
Останні новини Чернігівщини
Як допомогти звільненим з полону та їхнім родинам адаптуватися без стресу та повторних травм говорили на тематичному семінарі-тренінгу 09:57
Людина, яка певний час перебувала в ворожому полоні, потребує як фізичної, так і психологічної реабілітації. Як допомогти їй адаптуватися, відновити психічне здоров’я та повернутися до цивільного життя – ключова тема сьогоднішнього семінару-тренінгу, що відбувся в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.
Кризова підтримка від ЮНІСЕФ для Чернігівщини 09:51
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде підписали Меморандум. Документ закріплює наміри партнерів підтримати соціально вразливі категорії населення у разі можливого настання надзвичайної ситуації в регіоні.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:48
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
2 лютого: цей день в Україні і світі 08:47
День 1440 Російська агресія - Day 1440 Russian aggression
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.