Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 травня, 18:37:14

15 березня - цей день в Україні та в світі

15.03.2023   11:50Агенцiя

ДЕНЬ 385 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 385 RUSSIAN AGRESSION

15 березня святкують Всесвітній день прав споживачів, Міжнародний день захисту дитинчат тюленів, Всесвітній день контакту та Міжнародний день боротьби з поліцейською жорстокістю.

В Угорщині - День революції 1848, в Іспанії - Фальяс, свято весни, в Японії - Свято багатого року.

15 березня 2005 року, 18 років тому, в Єрусалимі було відкрито новий Музей історії Голокосту Яд Вашем.

У 1939 році відбулося перше засідання українського сейму в Хусті, на якому Карпатська Україна проголосила свою незалежність. Того ж дня Угорщина розпочала наступ на Карпатську Україну.

Створення Карпатської України, яка, як держава, існувала надзвичайно короткий проміжок часу (з 15 березня до кінця травня 1939 року), стала доленосною подією в житті українського народу. Невеликому Закарпатському краю судилося відіграти вагому роль в історії української держави. Навіть її короткочасне існування стало символом національних прагнень нашого народу.

Православна церква вшановує пам'ять священномученика Феодота, єпископа Киринейського.

Всесвітній день споживачів

15 березня – Всесвітній день прав споживачів, або Всесвітній день захисту прав споживачів, проведення якого рішенням ООН приурочено до річниці виступу американського президента Джона Ф. Кеннеді у Конгресі США у 1962 році.

Вперше День відзначили 15 березня 1983 року. До того ж, заходи Дня щороку присвячені певній темі, яка затверджується Всесвітньою організацією спілок споживачів.

Всесвітня організація союзів споживачів —незалежна некомерційна організація, яка веде свою історію з 1961 року та об'єднує понад 200 громадських та державних організацій, які опікуються проблемами захисту прав споживачів із 72 країн. Вона захищає інтереси споживачів усього світу, представляє інтереси споживачів у ЮНЕСКО, структурах ООН, у низці інших міжнародних організацій економічного та соціального спрямування, а також надає допомогу своїм членам у навчанні фахівців, забезпеченні інформації в сфері захисту прав споживачів.

Фальяс – це назва валенсійського свята весни. Це урочисте спалювання величезних ляльок у ніч із 19 на 20 березня (на 19 березня припадає День Святого Джозефа, покровителя   Валенсії). Спалювання ляльок - це кульмінація свята, що починається наприкінці лютого або на початку березня парадом піротехніків.

Іменини: Арсен, Йосип, Микола, Федот.

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини