Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 15:42:47

19 лютого - цей день в Україні та в світі

19.02.2023   10:00Агенцiя

ДЕНЬ 361 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 361 RUSSIAN AGRESSION

19 лютого відзначають Всесвітній день захисту морських ссавців, День змішування різних фарб, Міжнародний день перетягування канату, День народження синоптичної карти.

В Україні – День Державного герба, у Вірменії – День дарування книг, День жінок в Ісландії. У Люксембургу та Нідерландах карнавал, Масляна в Данії та Норвегії. День Василя Левського в Болгарії.

Православна церква вшановує пам'ять Святого Вукола — учня апостола Івана Богослова.

День державного герба

31 рік тому золотий тризуб на синьому щиті був затверджений як офіційний символ незалежної України. Це один із трьох державних символів нарівні з прапором та гімном.

На території нашої держави вперше було використано зображення тризубця ще в IV столітті до н. Тоді це був знак приналежності до визначного племінного роду. Під час розкопок, що проводились у південній частині України, було знайдено стародавні екземпляри символічних зображень у вигляді тризубця. Тоді на цій території було Боспорське царство. Згодом тризубці також використовували скіфи.

Перша ж письмова згадка про тризуб датується 360 роком до нашої ери. Платон у своєму рукописі "Тимен" описує царський одяг скіфів, розповідаючи, що він блакитний і має вишитий золотий тризуб.

За часів Київської Русі також використовували зображення тризубця. За часів її розквіту він завжди використовувався у всіх офіційних документах, а також на грошових монетах.

День народження синоптичної карти

19 лютого 1855 року 167 років тому було складено Синоптичну карту. Її вигадав видатний французький астроном і математик Урбен Левер'є. Йому вже належало одне приголомшливе відкриття: дев'ятьма роками раніше він винайшов шляхом математичних розрахунків планету Нептун.

Всесвітній день захисту морських ссавців

Всесвітній день захисту морських ссавців або Всесвітній день китів відзначається у багатьох країнах 19 лютого.

Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, а й усіх морських ссавців та різних інших живих істот, що мешкають у морях та океанах нашої планети. Цей День був заснований у 1986 році, коли набув чинності мораторій на китовий промисел, запроваджений Міжнародною китовою комісією (МКК).

Цей мораторій діє й досі і означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. Наразі промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий, аборигенний) та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.

Церковний календар

Православні віряни вшановують пам'ять Святого Вукола — учня апостола Івана Богослова. Він був першим єпископом Смирнської церкви у Малій Азії.

Посилення морозів у цей день свідчить про бурхливу весну, а птахи на верхівках дерев – про теплу погоду.

Іменини: Олександр, Анатолій, Арсеній, Василь, Дмитро, Іван, Христина, Максим, Марія, Марфа, Севастьян, Юліан.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини