Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 16:33:40

18 лютого - цей день в Україні та в світі

18.02.2023   10:00Агенцiя

ДЕНЬ 360 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 360 RUSSIAN AGRESSION

18 лютого відзначають День батарейки і День Плутона, ще День, коли все зрозуміло без слів.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодосія Чернігівського та святої мучениці Агафії. Всесвітня батьківська (м'ясопустна) субота.

Католицька церква: день пам'яті святого Колмана, єпископа Ліндісфарна, пам'ять архієпископа Флавіана Константинопольського, пам'ять Симеона, єпископа Єрусалимського.

День батарейки

18 лютого 1745 року народився італійський вчений-фізик, один із основоположників вчення про електрику, хімік та фізіолог Алессандро Вольта. Частиною його експериментів та відкриттів стала робота над першим у світі гальванічним елементом, названим Вольтовим стовпом. По суті, цей винахід став прообразом сучасних батарейок.

Відкриття, засноване на перетворенні хімічної енергії на електричну шляхом занурення двох різнорідних металів (пластини міді та цинку) в кислоту, було здійснено Вольта в 1800 році.

Згодом винахід італійського фізика став широко відомим. Сьогодні батарейки та акумулятори відіграють дуже помітну роль у житті людини. Це й стало приводом до заснування свята, яке називається днем батарейки, що відзначається щорічно 18 лютого в день народження вченого.

День Плутона

Планету відкрив астроном Клайд Томбо у 1930 році. Маса Плутона менша за масу Місяця в шість разів і становить 0,0021 маси Землі. Його поверхня складається з каменю та льоду. На планеті є власна атмосфера. Розряджена. Вона складається переважно з метану і замерзає, коли Плутон відходить від Сонця. Планета здійснює повне коло довкола світила за 248 земних років.

Церковне свято

18 лютого День пам'яті преподобного Феодосія Чернігівського. Він народився в сім'ї священика, здобував освіту в Києво-Братській колегії. Вільний час присвячував молитвам і читанню Святого Письма. Прийняв постриг у Києво-Печерській Лаврі.

Феодосій вів сподвижницьке життя та служив прикладом для багатьох християн, відродив розорений уніатами Києво-Видубицький монастир, відновив Єлецький Успенський монастир у Чернігові, збудував храм Домницького монастиря. Уславлений православною церквою у лику святителя.

Іменини: Олександра, Антон, Василина, Макар, Михайло

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини