Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 17:10:56

13 лютого: Цей день в Україні та в світі

13.02.2023   09:35Агенцiя

ДЕНЬ 355 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 355 RUSSIAN AGRESSION

13 лютого відзначають Всесвітній день радіо і День народження світового кіно: 1895 року брати Люм'єр запатентували першу кінокамеру.
У Вірменії – Національне свято Терендез.
Православна церква вшановує пам'ять День пам'яті мучеників Кіра та Івана та з ними мучениці Афанасії та дочок її Феодотії, Феоктисти та Євдоксії, єпископа Микити.
Католицька церква вшановує пам'ять святої Беатриси Орнасеської, святого Фулькрана, пам'ять Полієвкта Малатьяського, Кастора Карденського.

Всесвітній день радіо
Всесвітній день радіо відзначається щорічно 13 лютого із 2012 року за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО. У січні 2013 року Генеральна Асамблея ООН офіційно ухвалила проголошення Дня і під час 67-ї сесії ухвалила резолюцію, проголосивши 13 лютого Всесвітнім днем радіо.
Дата проведення обрана не випадково - саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", станція якого розташовувалась у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.
Як стверджують засновники свята, воно має не тільки віддати належне радіо як засобу зв'язку, а й послужити зміцненню співпраці між усіма, хто має стосунок до радіо (або великі радіомовні компанії або одинаки-аматори), а також сприяти як міжнародним ЗМІ, так і місцевим радіостанціям у розширенні доступу до інформації та сприянні свободі висловленні поглядів і гендерної рівності на хвилях радіо. Адже у вік цифрових технологій радіо продовжує залишатися засобом зв'язку та спілкування для найбільшої аудиторії у світі.
8-й Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун на одному із засідань Генасамблеї ООН сказав, що "в умовах конфліктів та за часів криз радіо стає рятівним колом для вразливого населення".

День народження світового кіно - запатентована перша кінокамера
128 років тому, 13 лютого 1895 року, брати Люм'єр запатентували перший апарат для отримання рухомого зображення.
За легендою, одного разу вночі Луї Жан Люм'єра мучив головний біль, який не давав Луї заснути. Але вже до ранку був готовий задум нового пристрою, що складається з проєктора із кулачковим механізмом для подання перфорованої плівки із зображенням.
Це був апарат для зйомки та проєкції "рухливих фотографій", придатний для комерційного використання. Він був запатентований і отримав назву "кінематограф", прилад був удосконаленням едисонівського кінетографа.

Ще цього дня:
1917 рік – У Великій Британії уряд дозволив жінкам бути водіями таксі;
1945 - Авіація союзників практично повністю руйнує місто Дрезден;
1959 - У продаж надходять перші ляльки Барбі;
1960 - Перше випробування французької атомної бомби в Сахарі;
1981 - У "Нью-Йорк Таймс" опублікували найдовше речення (воно складалося з тисячі двохсот вісімдесяти шести слів);
1991 рік – Авіація США завдає удару за ймовірним іракським командним пунктом у Багдаді (потім виявилося, що це було звичайне бомбосховище, де знаходилися жінки, діти, люди похилого віку, загинуло близько 400 осіб);
1992 рік – Уганда визнає незалежність України;
2001 рік – Заарештовано експрем'єр-міністра Юлію Тимошенко за контрабанду російського газу в Україну та несплату податків.

Церковне свято
Єпископ Микита, пам'ять якого відзначається в цей день, вшановується святим. Він народився у Києві, у ранньому віці прийняв чернечий постриг і пішов у затвор. Відомо, що Микита зазнав спокуси і не витримав його: диявол змусив його відмовитися від читання Євангелія. Втім, після того, як бісів з ченця вигнали, він "віддався помірності та послуху, внаслідок чого перевершив багатьох у чеснотах".
Микиту називають хранителем від вогню, блискавок і надто спекотного сонця. Вважалося, що свого часу цей святий міг своїми молитвами не лише загасити пожежу, а й запобігти посусі.

Іменини: Опанас, Віктор, Іван, Ілля, Микита.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини