Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 11:47:10

12 лютого: Цей день в Україні та в світі

12.02.2023   09:00Агенцiя

ДЕНЬ 354 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 354 RUSSIAN AGRESSION

12 лютого відзначають День науки та гуманізму (День Дарвіна), День дітей-солдат, Міжнародний день шлюбних агенцій.
У США – День народження Авраама Лінкольна.
Православна церква вшановує пам'ять вселенських вчителів і святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоуста.

День Дарвіна
День Дарвіна або Міжнародний день науки і гуманізму, присвячений дню народження знаменитого англійського вченого-натураліста, відзначається щорічно 12 лютого.
Чарльз Дарвін, основоположник теорії природного відбору, і навіть теорії еволюції та походження людини, був яскравим представником науки 19 століття, а його теорію ще за життя вченого вважають науковим переворотом.

Міжнародний день дітей-солдат
День Червоної Руки відзначається 12 лютого кожного року як день пам'яті дітей-солдатів, змушених брати участь у війнах і збройних конфліктах. Цей день – заклик до дій проти практики призову неповнолітніх, на підтримку дітей, позбавлених нормального дитинства через військові конфлікти на батьківщині.
Як відомо, дітей використовують як солдатів не лише в Конго, Руанді, Уганді, Судані тощо. Понад 17 країн світу офіційно призивають дітей в армію. Так, у 2009 році приблизно 250 тисяч дітей (лише за офіційними даними) перебували на військовій службі, причому третина з них – дівчатка.

День Червоної Руки був уперше відзначений у 2009 році, коли Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах набув чинності.

Міжнародний день шлюбних агенцій
Це професійне свято з'явилося в Україні – воно було зареєстроване Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України 1 грудня 2010 року.
Ідею заснування нового свята, яке належить одному з українських шлюбних агентств, підхопили багато агентств-партнерів США, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.
За деякими даними, історія шлюбних агенцій налічує понад 370 років. Перша шлюбна контора "Бюро зустрічей і адрес" була відкрита в Лондоні 29 вересня 1650 року. І з того часу пошук чоловіка за оголошенням або через службу знайомств став дуже популярним.

День народження Авраама Лінкольна
Відзначають спільно з Днем народження Джорджа Вашингтона, першого Президента у третій понеділок лютого, і називається Днем Президентів. Проте, багато жителів США і досі не забувають традиції 12 лютого — на рівні національного свята штату День народження Лінкольна відзначається у Каліфорнії, Коннектикуті, Іллінойсі, Індіані, Міссурі, Нью-Джерсі та Нью-Йорку.
Авраам Лінкольн, обличчя якого можна бачити на доларах та ім'ям якого названо автомобільну фірму, серед видатних політичних діячів світу посідає особливе місце. Закон про хоумстеди (надав кожному американському громадянину право на отримання ділянки землі, яка згодом переходила у власність) та скасування рабства — його видатний внесок у розвиток справжньої свободи особистості.

Ще цього дня:
1914 - Перший політ літака "Ілля Муромець" (конструкції киянина Ігоря Сікорського) із 16 пасажирами на борту;
1918 - У Коростені Мала Рада УНР схвалила Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави;
1924 - Мумія Тутанхамона була вилучена з гробниці через 15 місяців після її відкриття;
1936 – У Музеї українського мистецтва у Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України;
1939 - В автономному Закарпатті відбулися перші вибори до Сейму Карпатської України;
1960 – У Києві розпочав роботу перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР – тепер в Інституті ядерних досліджень НАН України);
1991 – Верховна Рада РРФСР відновила Кримську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку в межах території Кримської області у складі УРСР;
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Латвією;
1992 – Демократична Соціалістична Республіка Шрі Ланка визнала незалежність України;
2002 - У Гаазі розпочався суд над Слободаном Мілошевичем.

Церковне свято
Собор трьох святителів
Історія започаткування свята належить до часів правління візантійського імператора Олексія I Комнина, коли в Константинополі точилися суперечки про першість когось із цих Отців церкви. За церковними переказами, в 1084 році митрополиту Євхаїтському Івану з'явилися разом три святителі і наказали встановити спільний день святкування їхньої пам'яті, оголосивши, що вони рівні перед Богом.

Іменини: Василь, Володимир, Григорій, Іван, Іполит, Максим, Петро, Степан, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини