Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 5 березня, 00:17:56

27 грудня - цей день в Україні та в світі

27.12.2022   10:47Агенцiя

ДЕНЬ 307 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 307 RUSSIAN AGRESSION

27 грудня відзначають Міжнародний день протиепідемічної готовності.

Католицька церква – День апостола та євангеліста Івана.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Филимона, Аполлонія, Аріана та Феотиха.

Міжнародний день протиепідемічної готовності

Незважаючи на всі зусилля, яке вживає світова спільнота у боротьбі з глобальними проблемами сучасності, реальність така, що кількість цих проблем не скорочується, а швидше навпаки зростає. Так, новою загрозою для світу стала пандемія коронавірусу, захворювання, відомого як COVID-19.

Враховуючи весь спектр загроз, принесених пандемією у повсякденне життя пересічних громадян, а також найважчі наслідки, як для світової економіки, на 36-му пленарному засіданні Генасамблеї ООН, що проходило 7 грудня 2020 року, було ухвалено Резолюцію про заснування нової пам'ятної дати – Міжнародного дня протиепідемічної готовності.

Усі заходи, приурочені до цієї дати, мають бути спрямовані на просвітництво населення з питань профілактики епідемічних захворювань, роз'яснення людям важливості та необхідності кампанії для щеплення, вироблення спільних міждержавних заходів щодо боротьби з пандемією та кроків щодо запобігання поширенню можливих аналогічних захворювань.

День апостола та євангеліста Івана

Апостол Іван є автором одного з Євангелій Ісуса Христа і Одкровення. Іван був сином Зеведея та Соломії, дочки святого обручника Йосипа.

Він був покликаний Ісусом Христом до Своїх учнів на Генісаретському озері: залишивши батька свого Зеведея в човні, він, разом зі своїм братом Яковом, пішов за Христом. Апостол Іван був особливо улюблений Господом за незлобивість і незайману чистоту.

Після свого покликання святий Іван не розлучався зі Спасителем і був одним із трьох учнів, яких Господь особливо наблизив до Себе. На Хресті Ісус доручив Іванові дбати про Діву Марію.

День пам'яті святих мучеників Филимона, Аполлонія, Аріана та Феотиха

Святі жили в Єгипті і постраждали за віру у часи правління імператора Діоклетіана в 3 столітті. За переказами, під час гонінь християнин Аполлоній, злякавшись страждань, попросив язичника Филимона переодягнутися в його одяг і принести жертву ідолам. Однак Филимон несподівано оголосив, що сам вірить у Христа. Аполлоній покаявся і відкрито сповідав свою віру.

Обох святих після суворих тортур стратили. У катуванні християн брав участь язичник Аріан. Пізніше він покаявся і прийняв хрещення разом зі своїми охоронцями, старшим з яких був Феотих. Усіх їх язичники стратили за відступництво.

Іменини: Іларіон, Микола, Филимон.

Останні новини Чернігівщини

До глядачів повернувся “Справжній Я” 13:58

29 лютого 2024 року на прохання глядачів чернігівський театр “23” знову презентував в обласному філармонійному центрі пластичну драму “Справжній Я”.

Бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки" 13:32

27 лютого у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" з нагоди 100-річчя відкриття седнівських муміфікованих поховань відбулася бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки".

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії 10:27

Селище Корюківка на Чернігівщині було найбільшим населеним пунктом у Європі, який під час Другої світової війни повністю знищили нацисти під час каральної операції.

На Чернігівщині поліцейські затримали учасників наркоугруповання, які заробляли на збуті майже мільйон гривень на місяць 10:23

За результатами понад 20 обшуків правоохоронці вилучили наркотиків психотропів на 800 000 гривень. Організатору та п’ятьом учасникам повідомлено про підозру.

Від відбудови до налагодження економічної спроможності: підприємцям Чернігівщини розповіли про актуальні проєкти 10:20

Регіональний форум «Відновлення економіки Чернігівської області в умовах війни: діалог з бізнесом» відбувся сьогодні в обласному центрі за підтримки Проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)»

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини