Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 09:36:50

10 грудня - цей день в Україні та в світі

10.12.2022   11:00Агенцiя

ДЕНЬ 290 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 290 RUSSIAN AGRESSION

10 грудня – Міжнародний день прав людини, Міжнародний день прав тварин, Всесвітній день футболу та День Альфреда Нобеля.

У США відзначають День штату Міссісіпі, у Таїланді – День Конституції, в Аргентині – День соціального працівника, а в Намібії – Національний день жінок.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Романа Антіохійського (Сирійського), Знамення Пресвятої Богородиці.

День прав людини

10 грудня світова спільнота відзначає День прав людини, офіційно встановлений на Пленарних зборах Генеральної Асамблеї ООН у грудні 1950 року.

10 грудня обрали на честь ухвалення та проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини.

Цей Документ, ухвалений майже відразу після Другої світової війни, яка знехтувала усіма можливими правами, зокрема й правом на життя мільйонів людей, став першим світовим документом, який сформулював положення про права людини. Декларація містить широкий перелік політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав.

День Альфреда Нобеля – церемонія вручення Нобелівської премії

Одна з ключових подій у суспільному та інтелектуальному житті Швеції та Норвегії — церемонія вручення однієї з найпрестижніших міжнародних нагород — Нобелівської премії, яка триває щорічно 10 грудня. Вона присуджується за видатні наукові дослідження, революційні винаходи та великий внесок у культуру й розвиток суспільства та користується міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака.

Її засновником був Альфред Нобель - відомий шведський хімік, інженер та винахідник, на рахунку якого 355 винаходів (найвідоміший - динаміт). За своє життя Нобель накопичив значні статки, основну частину яких він заповів на заснування міжнародної премії. До речі, останній варіант свого знаменитого заповіту Нобель підписав майже за рік до смерті — 27 листопада 1895 року.

Міжнародний день прав тварин

10 грудня у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний День акцій за ухвалення Декларації прав тварин або Міжнародний день прав тварин, який був заснований у 1998 році – у 50-ту річницю підписання Декларації прав людини. Він святкується в один день із Днем прав людини тому, що організації, які його заснували, хотіли наголосити, що всі живі істоти на планеті мають право на життя та захист від страждань.

Всесвітній день футболу

Щороку 10 грудня у світі неформально, але традиційно відзначається Всесвітній день футболу. Таким чином, міжнародна спільнота віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

 

Іменини: Всеволод, Роман, Яків, Микола, Андрій, Василь, Борис, Федір, Олексій, Сергій, Іван, Дмитро, Володимир.

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.