Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:08:36

29 жовтня - цей день в Україні і світі

29.10.2022   10:00Агенцiя

ДЕНЬ 248 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 248 RUSSIAN AGRESSION

29 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом, Міжнародний день псоріазу, День самітника, День цементу.

В Україні – День військового фінансиста Збройних Сил України, у Туреччині – День проголошення Республіки, у Камбоджі – День коронації. У США – Національний день вівсянки та Національний день кішки. У Ліберії – День молоді.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного мученика Лонгіна Сотника.

День військового фінансиста

Свято встановлено в 1999 році, а датою обрано 29 жовтня - в цей день було створено Фінансове управління головного оборонного відомства України.

Головне завдання фінансової служби ЗС України – забезпечення своєчасних виплат фінансового забезпечення та грошових винагород військовослужбовцям, а також цільового та ефективного використання коштів, виділених на оборону держави.

Всесвітній день боротьби з псоріазом

Всесвітній день боротьби з псоріазом засновано у 2004 році за ініціативи Міжнародної федерації асоціацій псоріазу IFPA. Головні його завдання — підвищити поінформованість суспільства про псоріаз як проблему, з якою щодня стикається понад 125 млн осіб у всьому світі.

Псоріаз - хронічне захворювання, яке вражає переважно шкіру. При псоріазі на шкірі утворюються червоні, надмірно сухі, підняті над поверхнею шкіри плями, які завдають фізичного та психологічного дискомфорту. Іноді псоріаз супроводжується запаленням суглобів та сполучної тканини (т.зв. псоріатичний артрит). Це не інфекційне захворювання і не передається від людини до людини; Точні причини його невідомі, і поки псоріаз неможливо вилікувати повністю, методи лікування спрямовані на те, щоб домогтися ремісії та покращити якість життя хворих.

Всесвітній день боротьби з інсультом

Всесвітній день боротьби з інсультом також відзначається 29 жовтня. Ця глобальна кампанія присвячена поширенню інформації про таке захворювання, як інсульт, та заходи його профілактики.

Багато хто вважає, що інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу – захворювання літніх людей. І це вірно, але лише почасти. Останнім часом все частіше фіксуються інсульти у молодих людей, підлітків і навіть дітей. Більшість жертв інсульту все ще складають літні люди, але захворювання стрімко "молодшає".

Існують певні фактори ризику, що підвищують ймовірність інсульту. До них належить підвищений артеріальний тиск, миготлива аритмія, підвищений рівень шкідливого холестерину, куріння. Однак іноді інсульт трапляється і в абсолютно здорових, начебто, людей. Саме тому дуже важливо знати основні симптоми інсульту та правила надання першої допомоги при інсульті.

Іменини: Віола, Єфросинія, Леонтій, Лонгін, Мал, Терентій.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.