Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:13:17

30 вересня - цей день в Україні і світі

30.09.2022   10:16Агенцiя

ДЕНЬ 219 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 219 RUSSIAN AGRESSION

30 вересня відзначають Міжнародний день перекладача, Всеукраїнський День бібліотек, День усиновлення, День незалежності Ботсвани і День працівників органів юстиції Казахстану.

Православна церква вшановує пам'ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Ще сьогодні виповнюється 180 років від дня народження Михайла Драгоманова (1841), українського історика, критика, публіциста, громадського діяча.

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек. 14 травня 1998 року Указом Президента України № 471/98 була визначена щорічна дата його святкування. Сьогодні в Україні близько сорока тисяч бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Загальна кількість бібліотечних працівників становить близько 53-х тисяч фахівців. Щорічно українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйона читачів.

День усиновлення.
Вперше в Україні відзначається з 2009 року. Указ № 1088/2008, яким цей день встановлено, був підписаний Віктором Ющенком 27 листопада 2008 року. В Указі зазначається суспільна значущість усиновлення (і удочеріння) у забезпеченні права кожної дитини на виховання в родині.

Також у світі сьогодні відзначають міжнародний день перекладача. Своє професійне свято перекладачі відзначають 30 вересня (день смерті в 419 або 420 році святого Ієроніма Стридонського, який здійснив повний переклад Біблії на латину, в зв'язку з чим традиційно вважається святим покровителем перекладачів. Свято офіційно засноване Міжнародною федерацією перекладачів у 1991 році.

Православна церква святкує день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Софія була вдовою і виховувала своїх доньок у вірі в Господа з дитинства. Однак тоді повсюдно було поширено язичництво, а тому, імператор, дізнавшись про чотирьох християнок, вирішив звернути їх у свою віру. Але дівчата виявилися непохитними і відкинули не тільки вмовляння імператора, але навіть і подарунки. За це їх піддали численним мукам, а потім обезголовили, і лише тоді троє дітей загинули. Сама ж Софія, поховавши дочок, померла за три дні. На момент смерті, згідно з Писанням, Вірі було дванадцять, Любові - дев'ять, а Надії - десять років. Ім'я Софія означає "мудрість".

У цей день існував звичай, за яким жінки повинні добре поплакати, розповідаючи про усі свої біди і нещастя, а вже потім починати готувати святкові пиріжки. Жінки починали ранок голосним плачем, шанували пам'ять про загиблих святих. Саме плач вважався оберегом для родини на цілий рік.

На Віру, Надію, Любов прийнято свататись, а на Покрову весілля грати.

Традиційно іменини святкували три дні, прославляли материнську мудрість і жіночі чесноти - віру, надію і любов. У молитві до Софії цього дня треба просити здоров'я для хворих дітей, успішного зачаття дитини і позбавлення від жіночих захворювань.

Прикмети:

Православне свято в пам'ять Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, зазвичай, ясне і тепле.

Іменини: Віра, Надія, Любов, Софія.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.