Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 грудня, 19:08:36

14 вересня - цей день в Україні і світі

14.09.2022   09:40Агенцiя

ДЕНЬ 203 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 203 RUSSIAN AGRESSION

14 вересня у світі відзначають День слухання шурхоту, Всесвітній день атопічної екземи, День національного гімну у США, в Румунії – День інженера.

Православна церква відзначає початок індикту — новий  церковний рік і вшановує пам'ять преподобного Симеона Стовпника і матері його Марфи Каппадокійської.

Католицька церква святкує Воздвиження Хреста Господнього.

День слухання шурхоту

Сенс свята надзвичайно простий: повернути людям адитивне сприйняття реальності, втрачене з появою кіно, телебачення та відеоблогів.

Гімн США

The Star-Spangled Banner ("Прапор, усипаний зірками") - державний гімн США. Пісня має чотири куплети, але сьогодні лише перший є широко відомим.

Текст взято з поеми "Оборона форту Макгенрі", написаної 14 вересня 1814 Френсісом Скоттом Кі. Автор, 35-річний адвокат і поет-аматор, написав цей текст після того, як став свідком обстрілу форту Макгенріруен у Балтіморі британськими кораблями під час англо-американської війни. Перше виконання відбулося у Балтіморі 29 жовтня 1814 року.

Довгий час вважалося, що текст покладено на популярну британську застільну мелодію. Однак у 1980-ті роки дослідники встановили, що мелодія мала свого автора. Ним був Джон Сміт - британський історик музики, композитор, органіст і співак, який приблизно 1780 року написав музику до Анакреонтської пісні, жартівливого гімну "Анакреонтської спільноти" - клубу, що об'єднував лондонських музикантів. Пісня стала офіційно використовуватися у ВМС США (з 1889 року), потім у Білому домі (з 1916 року), а 3 березня 1931 року резолюцією Конгресу США була оголошена національним гімном. До цього офіційно закріпленого законом гімну США не було, і як гімн використовувалися пісні Hail Columbia або My Country, Tis of Theeruen.

Церковний новий рік - початок індикту

Новоліття, або Слов'янський Новий рік, припадає на 14 вересня (1 вересня за старим стилем). Ця дата у православному календарі також вважається першим днем нового церковного року – Початком індикту.

Святкування Новоліття розпочалося у вересні 1363 року як данина візантійській традиції. З 1492 Новоліття стало відзначатися як церковне свято. Сенсом богослужіння цього дня був спогад про проповідь Спасителя в Назаретській синагозі, коли Ісус Христос сказав, що він прийшов "зцілювати скорботних серцем".

Іменини: Семен, Наталія, Тетяна.

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини