Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 травня, 23:19:54

7 вересня - цей день в Україні і світі

07.09.2022   08:04Агенцiя

ДЕНЬ 196 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 196 RUSSIAN AGRESSION

7 вересня відзначають Міжнародний день чистого повітря для синього неба, Всесвітній день знищення військової іграшки, в Україні День воєнної розвідки, а в Бразилії День незалежності.

У США – День салямі, а в Італії – П'єдігрота та День ліхтариків у Флоренції.

Православна церква вшановує пам'ять святого Тита.

Міжнародний день чистого повітря для синього неба

Пам'ятна дата 7 вересня, встановлена Резолюцією Генасамблеї ООН від 19 грудня 2019 року, має на меті звернути увагу всіх країн світу на проблему забруднення повітря. Вчені медики підтверджують, що до третини причин смертей людини від інсульту, хронічних респіраторних захворювань, раку легень і навіть серцево-судинних захворювань обумовлені забрудненим станом атмосфери.

Всесвітній день знищення військової іграшки

Відзначають із 1988 року за ініціативи Всесвітньої Асоціації допомоги сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування. З ідеєю проведення всесвітнього дня, під час якого дітям пропонується відмовитися від військових іграшок, обміняти їх на інші (м'які, конструктори, настільні ігри, автомобілі, ляльки тощо), ця організація виступила у 1987 році. Наступного року до ініціативи долучилися в різних країнах і відтоді щорічно беруть участь у проведенні акцій відмови від військових іграшок.

День воєнної розвідки

День воєнної розвідки України, який відзначається щорічно 7 вересня, встановлено наказом Міністра оборони України № 302 від 1 червня 2007 року з метою виховання у військовослужбовців патріотизму, вірності військовій присязі та бойовим традиціям, підтримки на високому рівні престижу військової служби в органах військового управління, з'єднаннях та військових частинах розвідки Міністерства оборони України та Збройних Сил.

Свято ліхтариків у Флоренції

Свято ліхтариків проходить у Флоренції щорічно 7–8 вересня та приурочено до свята Різдва Божої Матері Діви Марії.

Бере свій початок у 17 столітті. Тоді у мешканців навколишніх містечок і сіл було заведено приїжджати до Флоренції до дня народження Діви Марії, яку в Італії завжди дуже шанували. Людям подобалося відзначати цю дату на флорентійській площі Благовіщення, присвяченій Богоматері. До того ж селяни намагалися поєднати приємне із корисним – не лише брати участь в урочистостях, а й вигідно продати свої товари. Тому переддень народження Діви Марії поступово перетворився на один із найважливіших міських ярмарків.

Створено Інтерпол

7 вересня 1923 року, 99 років тому, у Відні, на Міжнародному конгресі кримінальної поліції, скликаному за ініціативи шефа австрійської та віденської поліції Йоганна Шобера, було засновано Міжнародну комісію кримінальної поліції зі штаб-квартирою у Відні. Організація була створена для боротьби з міжнародними злочинцями.

 

Іменини: Володимир, Іван, Мойсей, Тит.

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини