Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 01:15:55

10 серпня - цей день в Україні і світі

10.08.2022   08:52Агенцiя

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

10 серпня проводиться День вогню в Латвії. Labrenca diena. Лабренсіса в латиській традиції називають пожежником. Ці серпневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Лабренціс (Labrencis) увійшов у латиську народну традицію як покровитель вогню, цей день (10 серпня) за своєю давньою назвою називається Днем вогню, Лабренце – пожежним, а перша декада серпня – часом вогню. Забороняється тим часом палити вогонь, особливо на болоті.

10 серпня проводиться Міжнародний день біодизелю. 10 серпня 1893 року в Аугсбурзі, Німеччина, Рудольф Дізель продемонстрував першу модель свого двигуна, що працює на арахісовій олії. Ось тому 10 серпня оголошено офіційною датою Міжнародного дня біодизеля. Біодизель має найвищий енергетичний баланс серед усіх видів палива. Біодизель є одним з найбільш екологічно чистих видів палива не тільки через те, з чого він виготовлений, але й тому, що в порівнянні з будь-яким іншим паливом він має найвищий енергетичний баланс.

10 серпня проводиться Всесвітній день лева, присвячений збереженню левів та поширенню цікавих фактів про левів. Він був ініційований Дереком та Беверлі Жубер у 2013 році.

Сьогодні християни святкують церковне свято 10 серпня - день семи апостолів, обраних з 70 учнів Ісуса Христа. У цей день наші предки прославляли учнів Христа, а також ковалів. Ковалям дарували подарунки і говорили їм слова подяки. До цієї професії ставилися з великою повагою.

З цього дня селяни починали копати картоплю. У лісі збирали гриби і ягоди. Перший зібраний стакан ягід треба комусь віддати, щоб було щастя.

Прикмети погоди 10 серпня


Якщо груші вже встигли, то осінь буде ранньою.
Вранці туман по воді стелиться - до гарної погоди.
Багато роси вранці - день буде сонячним.
Хмари високо пливуть - до сухої і ясної погоди.

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року