Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 21:39:22

28 липня - цей день в Україні і світі

28.07.2022   09:08Агенцiя

ДЕНЬ 155 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 155 RUSSIAN AGRESSION 28 липня в Україні відзначають День Української Державності і День хрещення Київської Русі-України, у світі – День боротьби з гепатитом.

У цей день, в 1586 році, в Англію вперше були привезені бульби картоплі, в 1858 відбитки пальців вперше використані в криміналістиці, а в 1914 розпочалася Перша світова війна.

У православній церкві вшановують пам'ять рівноапостольного князя Володимира, ранньохристиянських святих Кирика та Улити.

День Української Державності

28 липня Україна вперше відзначає День Української Державності.

24 серпня 2021 року, у 30-ту річницю Незалежності України, президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування нового свята – Дня української державності, яке відзначатиметься у День хрещення Русі-України, та підписав відповідний указ (№423).

"День Української Державності буде утверджувати зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру", - сказав Володимир Зеленський і зазначив, що ми все одно святкуватимемо. цей день "у час такої жорстокої війни – на шостому її місяці. Після восьми років війни на Донбасі. Але відзначимо. Попри все. Бо українців не зламати".

День хрещення Київської Русі – України

День хрещення Київської Русі – України – державне свято України, яке відзначається в країні з 2008 року. Воно припадає на 28 липня — день, коли православна церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира, який започаткував християнізацію Давньої Русі.

У 988 році, завдяки князю Володимиру Святославовичу, відбулося масове хрещення Київської Русі. Християнство приходило до Русі складно й довго, кілька етапів: від проникнення ідей християнства до проголошення християнства і протистояння язичників нової ідеології.

Ця подія відіграла велику роль у створенні сучасних народних цінностей та в українській культурі. Саме тому у 2008 році ухвалили закон святкувати День хрещення Київської Русі 28 липня.

Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня у багатьох країнах проводиться Всесвітній день боротьби із гепатитом. Датою його заснування став день народження американського лікаря Баруха Блумберга, лавреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Уперше його відзначали у 2008 році за ініціативи Міжнародного альянсу боротьби з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла цю дату у свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом набув офіційного статусу.

Датою його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Уперше день провели у 2008 році з ініціативи Міжнародного альянсу боротьби з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла цю дату у свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом набув офіційного статусу.

Гепатитом називають запалення тканини печінки. Існує п'ять основних вірусів гепатиту, що визначаються як типи A, B, C, D та E. Залежно від типу гепатиту люди можуть заразитися або від інфікованих рідин організму, або від заражених харчових продуктів та води.

Віруси гепатиту вважаються одним із основних факторів ризику для здоров'я людства. За даними ВООЗ, гепатит вразив близько 2 мільярдів людей у світі, тобто кожного третього жителя планети, 325 мільйонів людей живуть із вірусним гепатитом B або C, 900 тисяч людей щороку помирають від вірусного гепатиту B. У деяких країнах вірусним гепатитом А перехворіла велика частина населення, а десята частина жителів є носіями вірусів гепатиту В та С.

Іменини: Володимир, Андрій.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини