Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 20:06:21

22 липня - цей день в Україні і світі

22.07.2022   08:40Агенцiя

22 липня 2014 року місто Сєвєродонецьк було звільнено від терористів ЛНР.

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день мозку та День гамака. В цей день у 1894 рокці в Парижі стартували перші у світі автомобільні змагання.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Кирила та Панкратія.

 

Всесвітній день мозку

Щорічно Всесвітня Федерація неврології, створена ще 1957 року, організовує заходи, присвячені Всесвітньому дню мозку. На цих форумах, конференціях та з'їздах зустрічаються провідні фахівці в галузі неврології, нейрохірурги, що оперують, вчені, неврологи та невропатологи.

Захворювання нервової системи людини, зокрема головного мозку, несуть для людини важкі наслідки, передбачити які часом буває важко. В результаті цих захворювань людина може відчувати страждання, нервові переживання, стати інвалідом, втратити працездатність і навіть загинути. Багато чого вивчено, але багато залишається поки що за завісою таємниці для вчених-медиків. Саме тому здоров'ю головного мозку неврологи надають такого великого значення, виробляючи систему профілактики вивчених захворювань, можливих травм. Систематизують наявні знання, спираючись на наукові відкриття, використовуючи передові технології в сфері медичного обладнання та фармакології, фахівці обмінюються досвідом і прагнуть пошуку найбільш ефективних способів діагностики та лікування захворювань головного мозку.

Перші у світі автомобільні змагання

22 липня 1894 року о 8 годині ранку в Парижі стартували перші в історії автомобільні перегони.

Ініціатором змагань став головний редактор паризької газети La Petite Journal П'єр Жифар. Перегони мали продемонструвати можливості нового виду транспорту - екіпажів, що рухаються самі. Учасники мали пройти на своїх машинах маршрут Париж – Руан за 12 годин.

Після відбіркових заїздів до старту допустили 28 автомобілів – 14 із бензиновими та 7 із паровими двигунами.

Йдучи на дистанцію з пів хвилинним інтервалом, машини залишали столицю та брали курс на Руан, за 126 кілометрів на північний захід.

До фінішу вдалося дістатись лише 17 машинам. Найбільшу швидкість (понад 22 км/год) розвинув 20-сильний паромобіль маркіза Альбера де Діона "де Діон-Бутон".

Однак перший приз за рішенням журі було розділено між двома бензиновими машинами марок "Пежо" та "Панар-Левассор". Їх визнали найбільш надійними в експлуатації.

День гамака

Вважається, що гамак винайшли племена майя. А до Європи його привіз Христофор Колумб.

Гамаки розподіляють вагу тіла рівномірно, і воно відчуває найменший тиск, ось чому людина прокидається, почувається свіжою і розслабленою щоразу, коли засинає в гамаку.

Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Костянтин, Михайло, Панкрат, Федір

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини