Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 10:44:06

21 липня - цей день в Україні і світі

21.07.2022   09:40Агенцiя

21 липня у світі відзначають Міжнародний день шкідливої їжі, у Бельгії – національний день. Католицька церква вшановує пам'ять старозавітного пророка Єзекіїля, а у православних - пам'ять великомученика Прокопія.

День шкідливої їжі

День шкідливої їжі, або буквально День сміттєвої їжі (Junk Food day), відзначають 21 липня в США.

Термін "шкідлива їжа" вперше вигадав і ввів у обіг понад 40 років тому мікробіолог Майкл Джекобсон, позначивши так продукти, що містять багато калорій і шкідливі для здоров'я речовини за мінімуму харчової цінності, тобто вітамінів і мінералів. 2008 року вчені довели, що "шкідливі продукти" впливають на мозок так само, як наркотики, виробляючи харчову залежність.

Прихильники святкування цього дня оголосили війну тенденції підрахунку калорій і закликають хоч цього дня поїсти щось, чого заманеться, а не те, що потрібно. Адже шкідлива їжа одночасно і найсмачніша. Щоправда, з ними згодні далеко не всі, нагадуючи, що такі святкування собі на шкоду

Національний день Бельгії

Одне із 12 національних свят цієї країни, яке відзначається з 1890 року. В цей день, у 1831 році, король Леопольд I вступив на трон, закріпивши незалежність Бельгії від Нідерландів. А урочистий статус дати вирішили надати за 60 років.

Людина вперше ступила на поверхню Місяця

21 липня 1969 року Ніл Армстронг, командир американського корабля "Аполлон-11" уперше ступив на поверхню Місяця. Ступивши на планету, він сказав: "Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства".

Екіпаж корабля складався із трьох астронавтів. Експедиція не переслідувала дослідницьких завдань, мета її була проста – здійснити посадку на супутнику Землі та успішно повернутися назад. Під час місії командний корабель залишився на орбіті, а двом астронавтам – Нілу Армстронгу та Едвіну Олдріну потрібно було в літальному модулі здійснити посадку на Місяць, зібрати зразки місячного ґрунту, сфотографуватися та встановити кілька приладів.

Модуль примісячився до Моря Спокою 20 липня о 20 годині 17 хвилин за Гринвічем. Армстронг спустився на поверхню Місяця о 02:00 56 хвилин 21 липня, за деякий час до нього приєднався Олдрін. Камера, встановлена зовні модуля, транслювала вихід космонавтів на поверхню Місяця.

Після цього астронавти у полі зору камери встановили американський прапор та провели сеанс зв'язку із президентом Ніксоном. Також вони залишили на супутнику пам'ятну табличку зі словами: "Тут люди з планети Земля вперше ступили на Місяць. Липень 1969 нової ери. Ми прийшли з миром від усього Людства".

Олдрін пробув на Місяці близько півтори години, Армстронг – понад дві. Через 22 години після примісячнення літальний модуль стартував із поверхні природного супутника нашої планети і благополучно повернувся на Землю.

Церковне свято

Цього дня православна церква згадує з’явлення ікони Пресвятої Богородиці у місті Казань та вшановує пам'ять мученика Прокопія (Неанія) Кесарійського та праведного Прокопія, Устюзького чудотворця.

У народному календарі день називають Зажинки, пов'язаний із початком останніх землеробських робіт у цей період.

Іменини: Олександр, Дмитро, Микола, Федір.

Останні новини Чернігівщини

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини