Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 19:19:22

21 липня - цей день в Україні і світі

21.07.2022   09:40Агенцiя

21 липня у світі відзначають Міжнародний день шкідливої їжі, у Бельгії – національний день. Католицька церква вшановує пам'ять старозавітного пророка Єзекіїля, а у православних - пам'ять великомученика Прокопія.

День шкідливої їжі

День шкідливої їжі, або буквально День сміттєвої їжі (Junk Food day), відзначають 21 липня в США.

Термін "шкідлива їжа" вперше вигадав і ввів у обіг понад 40 років тому мікробіолог Майкл Джекобсон, позначивши так продукти, що містять багато калорій і шкідливі для здоров'я речовини за мінімуму харчової цінності, тобто вітамінів і мінералів. 2008 року вчені довели, що "шкідливі продукти" впливають на мозок так само, як наркотики, виробляючи харчову залежність.

Прихильники святкування цього дня оголосили війну тенденції підрахунку калорій і закликають хоч цього дня поїсти щось, чого заманеться, а не те, що потрібно. Адже шкідлива їжа одночасно і найсмачніша. Щоправда, з ними згодні далеко не всі, нагадуючи, що такі святкування собі на шкоду

Національний день Бельгії

Одне із 12 національних свят цієї країни, яке відзначається з 1890 року. В цей день, у 1831 році, король Леопольд I вступив на трон, закріпивши незалежність Бельгії від Нідерландів. А урочистий статус дати вирішили надати за 60 років.

Людина вперше ступила на поверхню Місяця

21 липня 1969 року Ніл Армстронг, командир американського корабля "Аполлон-11" уперше ступив на поверхню Місяця. Ступивши на планету, він сказав: "Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства".

Екіпаж корабля складався із трьох астронавтів. Експедиція не переслідувала дослідницьких завдань, мета її була проста – здійснити посадку на супутнику Землі та успішно повернутися назад. Під час місії командний корабель залишився на орбіті, а двом астронавтам – Нілу Армстронгу та Едвіну Олдріну потрібно було в літальному модулі здійснити посадку на Місяць, зібрати зразки місячного ґрунту, сфотографуватися та встановити кілька приладів.

Модуль примісячився до Моря Спокою 20 липня о 20 годині 17 хвилин за Гринвічем. Армстронг спустився на поверхню Місяця о 02:00 56 хвилин 21 липня, за деякий час до нього приєднався Олдрін. Камера, встановлена зовні модуля, транслювала вихід космонавтів на поверхню Місяця.

Після цього астронавти у полі зору камери встановили американський прапор та провели сеанс зв'язку із президентом Ніксоном. Також вони залишили на супутнику пам'ятну табличку зі словами: "Тут люди з планети Земля вперше ступили на Місяць. Липень 1969 нової ери. Ми прийшли з миром від усього Людства".

Олдрін пробув на Місяці близько півтори години, Армстронг – понад дві. Через 22 години після примісячнення літальний модуль стартував із поверхні природного супутника нашої планети і благополучно повернувся на Землю.

Церковне свято

Цього дня православна церква згадує з’явлення ікони Пресвятої Богородиці у місті Казань та вшановує пам'ять мученика Прокопія (Неанія) Кесарійського та праведного Прокопія, Устюзького чудотворця.

У народному календарі день називають Зажинки, пов'язаний із початком останніх землеробських робіт у цей період.

Іменини: Олександр, Дмитро, Микола, Федір.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини