Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 20:11:03

13 липня - цей день в Україні і світі

13.07.2022   09:08Агенцiя

13 липня відзначають Міжнародний день головоломки. Православна церква вшановує пам'ять 12 апостолів.

Так, у 1837 році Королева Вікторія стала першим англійським монархом, що оселився в Букінгемському палаці, в 1871 в Лондонському Кришталевому палаці пройшла перша у світі виставка кішок, у 1923 в Лос-Анджелесі на схилі гори з'явився знаменитий напис HOLLYWOOD, а в 1930 в Уругваї розпочався перший в історії Чемпіонат світу з футболу.

Міжнародний день головоломки

Дату започатковано до дня народження Ерне Рубіка – угорського архітектора та дизайнера, який народився 13 липня 1944 року і отримав світову популярність за свій винахід, створений у 1974 році.

Будучи викладачем в Академії прикладних мистецтв у Будапешті, він у пошуку доступного способу пояснення студентам однієї з математичних теорій придумав набір із 27 кубиків, грані яких мали різні кольори. Раптом виявилося, що запатентований Рубіком в Угорщині винахід є захоплюючою головоломкою, перша партія якої була випущена на батьківщині винахідника в 1977 році. Початкова назва іграшки-головоломки звучала як "Магічний куб".

Церковне свято

Свято отримало назву на честь дванадцяти апостолів — безпосередніх учнів Ісуса Христа. Історії їхнього життя та діяльності викладені в Євангелії та книзі "Діяння святих апостолів".

До дванадцяти учнів, покликаних Ісусом, входили: брати Петро (він же Симон) і Андрій, Іоанн Богослов та його брат Яків Зеведеїв, Пилип, Варфоломій, Матвій (колишній митар, він же Левій та його брат Яків Алфєїв, Фома, Тадей, Симон Кананіт та Юда Іскаріот. Пізніше Юду, який зрадив Христа, замінив апостол Матфій.

Іменини: Андрій, Варфоломій, Григорій, Діна, Іван, Матвій, Михайло, Петро, Степан, Тимофій, Фадей, Пилип, Хома, Яків.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини