Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 19:51:08

11 липня - цей день в Україні і світі

11.07.2022   08:59Агенцiя

11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення та Всесвітній день шоколаду. У Китаї - Національний день моря, а в Бельгії - День фламандської громади.

446 років тому англійська експедиція відкрила Гренландію, а 47 років тому у Китаї виявили масове поховання 6 тисяч стародавніх статуй воїнів.

Всесвітній день шоколаду

Це свято вигадали і вперше провели французи в 1995 році.

Є думка, що першими навчилися робити його ацтеки, які називали його "їжею богів". Іспанські конкістадори, котрі вперше доставили його до Європи, охрестили ласощі "чорним золотом" і використовували для зміцнення фізичних сил і витривалості.

Дещо пізніше споживання шоколаду в Європі обмежувалося аристократичними колами. Лише на початку 20-го століття з появою промислового виробництва шоколадом змогли ласувати і люди, які не належать до аристократії.

Всесвітній день народонаселення

За даними ООН, 11 липня 1987 року населення Землі становило 5 млрд. Саме тому цей день був названий Днем п'яти мільярдів.

У грудні 1990 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 45/216 і заснувала міжнародне свято — Всесвітній день народонаселення, яке вирішено щорічно відзначати 11 липня, для підвищення поінформованості стосовно проблеми народонаселення, включно зі зв'язком із довкіллям та розвитком.

Швидке зростання населення у світі стало у 1960-х роках предметом серйозного занепокоєння Організації Об'єднаних Націй. Населення світу з 1950 до 2020 року збільшилося більш ніж утричі.

У 20-ту річницю Дня п'яти мільярдів — 11 липня 2007 року — кількість населення досягла позначки 6,7 мільярда осіб. А у 2021 році — 7,9 мільярда людей.

Щорічний приріст світового населення становить 83 мільйони людей. Згідно з усередненими даними за прогнозами ООН, до 2030 року на Землі проживатимуть 8,5 мільярда осіб, до 2050 – 9,7 мільярда та 10,9 мільярда осіб до 2100 року, що певною мірою залежить від ефективності програм планування сім'ї.

Іменини: Ольга, Іван, Кір, Павло, Сергій.

Останні новини Чернігівщини

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи

«Ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом», - каже захисник Чернігова, який пережив поранення, полон та ампутацію стопи 14:57

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині

Продовжуються роботи із модернізації системи оповіщення на Чернігівщині 14:48

У Чернігівській області продовжуються роботи із модернізації та створення місцевих систем оповіщення.

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців

Міська рада підписала Меморандум із чеською гуманітарною організацією, яка допомагатиме ремонтувати квартири чернігівців 14:43

Меморандум про співпрацю, яким передбачена, в тому числі, допомога постраждалим чернігівцям у питанні відновлення житла.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 14:40

Андрій Бучак звернувся до Борзнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості наприкінці минулого року.

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто

Захисники Чернігова: Привітав донечку із днем народження і пішов захищати місто 09:58

- Найперше про, що я думав коли почалась війна - це звичайно діти. Я хотів вберегти їх від цього жаху, - згадує Дмитро про перші дні військового вторгнення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини