Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 травня, 11:04:54

23 червня - цей день в Україні і світі

23.06.2022   08:30Агенцiя

23 червня відзначають Міжнародний Олімпійський день і Міжнародний день вдів.

В Україні та у світі – День державної служби. У Люксембургу – День народження Великого Герцога, День перемоги святкують в Естонії, у Франції – Фестиваль вина в Бордо. У Брюсселі пройде історичний саміт, на якому, як очікується, Україна набуде статусу кандидата в члени ЄС.

У православних вшановують пам'ять священномученика Тимофія.

Міжнародний Олімпійський день

Щороку 23 червня у всьому світі відзначається Міжнародний Олімпійський день на згадку про відродження олімпійського руху в його сучасному вигляді.

Ідея свята вперше прозвучала на 41-й сесії Міжнародного олімпійського комітету у Стокгольмі у 1947 році, а ще за рік на 42-й сесії МОК у Санкт-Моріці цей проєкт було схвалено офіційно.

Історичною передумовою для вибору дати свята стало проведення Міжнародного атлетичного конгресу з проблем фізичного виховання, що відбувся у червні 1894 року в Парижі, та в якому брали участь представники 12 країн. 23 червня свою доповідь презентував ентузіаст відродження олімпійського руху барон П'єр де Кубертен. У ньому він познайомив присутніх із розробленими ним організаційними засадами Олімпійських ігор.

День державної служби ООН

У березні 2003 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 57/277, яка проголосила 23 червня Днем державної служби Організації Об'єднаних Націй. З того часу він відзначається щороку.

До цієї дати оргкомітетом Дня присвячено проведення Форуму державної служби ООН, святкові та спеціальні заходи, а також церемонія вручення Премії ООН за внесок у розвиток державної служби.

З 2003 року нагороду було присуджено 250 ініціативам у 82 країнах світу. Серед лауреатів Премії — проєкти у сфері ранньої діагностики дітей з обмеженими можливостями та розвитку їх навичок, просування гендерної рівності, покращення послуг у сфері фармацевтики та охорони здоров'я, моніторингу та управління тимчасовими поселеннями внутрішньо переміщених осіб, освіти дівчат і дівчаток у сфері репродуктивного здоров'я.

Міжнародний день вдів

Щороку 23 червня, від 2011 року, світова спільнота відзначає Міжнародний день вдів. Ця дата дає можливість приділити увагу важкому становищу жінок і дітей, які залишилися без чоловіка. До цього закликає резолюція Генасамблеї ООН, що вийшла у грудні 2010 року та закріпила за 23 червня статус міжнародного дня.

За даними ООН, сьогодні загальна кількість вдів у світі становить понад 258 мільйонів людей, при цьому кожна десята жінка живе в умовах бідності. Дуже багато вдів проживає у країнах, де вирують збройні конфлікти; їхнє становище особливо тяжке: вони втрачають чоловіків у молодому віці, при цьому змушені виховувати дітей в умовах бойових дій і без будь-якої підтримки.

Ситуація посилюється тим, що у багатьох країнах статус жінки є похідним від статусу її чоловіка, і, овдовівши, вона може втратити все — аж до елементарних засобів для існування. Є держави, де вдови не мають доступу до спадщини, позбавлені права працювати і неспроможні вважатися повноцінними членами суспільства. Вдів нерідко виганяють із власного будинку, вони зазнають фізичного насильства, а іноді їх убивають навіть члени власної родини. І щоб відновити суспільний статус, удові доводиться виходити заміж за одного із родичів чоловіка, часто проти волі. Для багатьох втрата чоловіка стає лише першим ударом у низці випробувань.

 

Іменини: Олександр, Олексій, Андрій, Ганна, Антоніна, Василь, Герасим, Іван, Ігнатій, Ілля, Інокентій, Кузьма, Макар, Микола, Павло, Семен, Тимофій.

Останні новини Чернігівщини

Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56

Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.

Відкрито донабір на отримання 16 тисяч гривень від спільного проєкту Мінветеранів і Червоного Хреста України

Відкрито донабір на отримання 16 тисяч гривень від спільного проєкту Мінветеранів і Червоного Хреста України 10:53

З метою підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни, додатково 2100 ветеранів зможуть отримати грошову допомогу. Для отримання коштів треба подати заяву через вебсайт eveteran.gov.ua

Якщо держава надає підтримку, то нею варто скористатися, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток підприємства

Якщо держава надає підтримку, то нею варто скористатися, а зекономлені кошти спрямувати на розвиток підприємства 10:50

Так вважають на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» - підприємстві, яке давно співпрацює з Чернігівською обласною службою зайнятості і вже скористалося різними програмами компенсацій.

АНОНСИ ПОДІЙ