Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 22:14:07

22 червня - цей день в Україні і світі

22.06.2022   08:19Агенцiя

22 червня в Україні відзначають День скорботи та пам'яті жертв війни.

У Хорватії – День антифашистської боротьби, у Республіці Конго – День армії, у Сальвадорі – День учителя, на Гаїті – День президента, у Колумбії – День адвоката, а у Франції – Національний день роздумів про донорство і трансплантацію органів.

Православна церква вшановує пам'ять святителя Кирила Олександрійського.

День скорботи і пам'яті жертв війни

В Україні 22 червня - День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни. Цього дня 1941 року незважаючи на таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісне військово-економічне співробітництво з СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини на всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Почалася війна 1941-1945 років, яка стала складовою Другої світової. Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 "День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні".

Галілео Галілей зрікся свого вчення про геліоцентричну систему світу

22 червня 1633 року Галілео Галілей зрікся свого вчення про геліоцентричну систему світу.

Галілео Галілей відомий як продовжувач вчення Миколи Коперника. Вчений установив, що Сонце обертається навколо своєї осі і на підставі власних спостережень зробив висновок, що обертання навколо осі властиве всім небесним тілам і про те, що геліоцентрична система світу, запропонована Коперником, є єдино вірною.

Проте в 1616 комісія авторитетних італійських богословів оголосила вчення Коперника єретичним, а його книга "Про обертання небесних сфер" була внесена до заборонених.

У 1632 році Галілей видав свою книгу "Діалог про дві найголовніші системи світу - птолемеєву і коперникову". Незабаром італійські інквізитори, які вважали книгу єретичною, заборонили її продаж, а Галілея викликали до Риму, де піддали суду.

 

Іменини: Олександр, Кирило, Іван, Олексій, Марія, Маріанна.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.