Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 23:28:28

17 червня - цей день в Україні і світі

17.06.2022   08:01Агенцiя

17 червня відзначають Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою, в Ісландії – День незалежності, у Латвії – Національний день пам'яті про радянську окупацію 1940 року, у Вірменії та Румунії – День авіації, а у США – День яблучного штруделя.

Православна церква вшановує пам'ять святителя Митрофана, патріарха Константинопольського та преподобного Зосими, єпископа Вавилона Єгипетського. У католицькій церкві згадують святого самітника Авіта Перигорського.

Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою

За сорок років в Африці загинуло понад мільйон людей від посухи. До неї призводять відсутність дощів, стійка погода, висока температура повітря та низька вологість. Для запобігання посухам вдаються до певних дій, утримують таким чином вологу в ґрунті та затримують сніг на полях.

Щоб привернути увагу до проблеми, Генеральна Асамблея у 1995 році створила Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою. Відзначають його 17 червня, саме цього дня 1994 року було схвалено Конвенцію ООН про боротьбу з опустеленням.

День проголошення Республіки Ісландія

Із 930 року Ісландія існувала як незалежна держава, в 1262 стала колонією Норвегії, а в 1380 - володінням Данії.

На початку 19 століття в країнах Данського королівства набули поширення ідеї Французької революції, і ісландці стали домагатися політичних свобод і місцевого самоврядування. Національно-визвольний рух очолив державний діяч Йоун Сігюрдссон (1811-1879), який також ратував за скасування датської торговельної монополії.

Його зусилля мали успіх. У 1843 році було відновлено альтинг (народні збори, де вирішували спірні питання, судилися і видавали закони), у 1854 році була скасована данська торговельна монополія, а в 1874 році була ухвалена Конституція, яка надала Ісландії обмежену автономію.

Однак, незалежність Ісландії була завойована лише в 1918 році, коли вона була визнана суверенною державою, яка перебуває в унії з Данією. 1944 року унія була розірвана, а 17 червня — в день народження лідера ісландського визвольного руху Йоуна Сігюрдссона оголошено Днем проголошення Республіки Ісландія.

Фестиваль піци у Неаполі

Фестиваль піци в Неаполі "Pizzavillage" – це головний фестиваль піци у світі та одна з найяскравіших подій Італії. Він проходить влітку і триває трохи більше тижня, стає місцем паломництва всіх любителів цієї відомої італійської страви. Традиційно на цю подію з'їжджаються гості з багатьох країн світу. На кілька днів весь Неаполь наповнюється неповторними ароматами базиліку, моцарелли та свіжої випічки.

Іменини: Лаура, Адольф, Олександр, Валерій, Кирило, Леонтій, Марія, Марк, Марфа, Мефодій, Митрофан, Микола, Северін, Силан.

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.