Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 05:58:38

8 червня - цей день в Україні і світі

08.06.2022   08:39Агенцiя

8 червня - Всесвітній день океанів. Ще, в цей день, 153 роки тому був запатентований пилосос, 73 роки тому побачив світ роман Джорджа Оруелла "1984", а в 1989 році народилася Ольга Жовнір, українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка.

Всесвітній день океанів

Свято відзначається щороку не лише екологами та іхтіологами, а й працівниками акваріумів, дельфінаріїв та зоопарків, які проводять наукову роботу та координують свої зусилля щодо захисту мешканців морських глибин. Усі заходи цього дня відбуваються з однією метою — нагадати про величезну роль Світового океану у нашому повсякденному житті та мобілізувати всіх небайдужих до раціонального ставлення до цієї важливої частини біосфери.

Запатентовано перший у світі пилосос

8 червня 1869 американський винахідник Айвз Макгаффні запатентував перший у світі пилосос, названий ним "Whirlwind" (тримати в руках і направляти). У його верхній частині була ручка, з'єднана ремінним приводом з вентилятором. Ручка рухалася за допомогою руки. Пилосос був легким і компактним, але незручним в експлуатації через необхідність одночасно крутити ручку та штовхати пристрій.

Макгаффні став продавати свої пилососи по 25 доларів за штуку (велика сума на ті часи, якщо врахувати, що 1 американський долар становив близько 23 грамів срібла). Більшість пилососів Макгаффні були продані в Чикаго та Бостоні. Проте частина їх, ймовірно, згоріла у Великій пожежі Чикаго. Лише два збереглися до наших днів, один із них експонується в історичному центрі компанії "Нооver".

Іменини: Олександр, Георгій, Олена, Іван, Карп, Макар.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини