Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 04:51:46

2 червня - цей день в Україні і світі

02.06.2022   08:25Агенцiя

2 червня у світі відзначають День здорового харчування та відмови від надмірностей у їжі. В Італії – День Республіки, у Великій Британії – Весняний вихідний, а в Таїланді – фестиваль ананаса.

Православна церква святкує Вознесіння Господнє.

Також, цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

День здорового харчування та відмови від надмірностей у їжі

Міжнародний день здорового харчування відзначається вже 9 років у 50 країнах світу. Ідея цього дня народилася як своєрідна відповідь "Дню обжерливості". Його мета — привернути увагу широкого загалу до культури харчування.

Весняний вихідний у Великій Британії

Весняний вихідний у Великій Британії відзначають щорічно в останній понеділок травня, він належить до так званих весняних банківських вихідних.

Але у 2022 році свято було перенесено на початок червня та триватиме два дні. Це пов'язано з тим, що у 2022 році у Великій Британії відзначається 70-річчя правління Єлизавети II, і на честь цієї дати банківський вихідний перенесли.

Традиційно Spring Bank Holiday, який іноді називають Днем весни, можна назвати святом квітів, бо напередодні свята будинки та вулиці Англії прикрашаються гірляндами з весняних квітів. Зранку на вулицях тривають костюмовані ходи з квітами та гілками квітучих дерев. А вдень та ввечері свято виливається у народні гуляння.

День Республіки в Італії

Від цього дня Італія перестала бути монархією і перейшла на республіканський устрій правління.

Після закінчення Другої світової війни і падіння фашизму в Італії відбувся конституційний референдум, на якому громадянам пропонувалося вибрати бажаний державний устрій: монархію або республіку. І ось, 2 червня 1946 все населення Італії (вперше до переліку внесли навіть жінок!) прийшло на вибори.

Майже 55% тих, хто проголосував, висловилися за республіку, а це означало — країна вирішила назавжди розпрощатися з монархією, проголосити Республіку, перейти на республіканський устрій правління і обрати членів асамблеї, на яких згодом було покладено важливий обов'язок створення нової Конституції Італії. Тому 2 червня в Італії заведено вважати Днем народження Республіки.

Свято є державним відповідно до закону про Національне свято, підписаного 20 листопада 2000 року Президентом Італії.

Вознесіння Господнє

Щороку на 40 день після Великодня, у четвер 6-го тижня після Великодня, весь православний світ відзначає одне з двонадесятих свят церковного року — Вознесіння Господнє.

Назва свята відображає суть події - це Вознесіння на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Число 40 - не випадкове, а має важливе значення. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея в 40-й день немовлят повинні були приносити батьків до храму, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, ніби після нового народження, Ісус Христос мав увійти до небесного храму Свого Батька, як Спаситель людства.

Іменини: Олександр, Алексей, Володимир, Іван, Микита, Тимофій

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини