Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 05:49:34

1 червня - цей день в Україні і світі

01.06.2022   08:10Агенцiя

1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей, Всесвітній день батьків, Всесвітній день молока та Всесвітній день бігу.

У Китаї святкують День дитини, в Грузії – Нінооба, в Тунісі – День Конституції, а в Камбоджі – День висадження дерев.

Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено у 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, в Женеві.

Історія замовчує, чому це дитяче свято вирішили відзначати саме 1 червня. За однією з версій, в 1925 Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (фестиваль човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня.

Всесвітній день батьків

Всесвітній день батьків був проголошений на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2012 року, і, починаючи з 2013 року, він відзначається щороку "на честь батьків у всьому світі в перший день літа - 1 червня".

Мета свята — нагадати жителям планети про загальнолюдські цінності, захистити та утвердити їх як основу міцної та моральної сім'ї. Адже саме сім'я (насамперед — батьки) несе відповідальність за виховання та захист дітей, за те, щоб повний та гармонійний розвиток їхньої особистості обов'язково відбувався в сімейному оточенні та в атмосфері щастя, любові та розуміння.

Всесвітній день бігу

Свято стартувало в 2009 році в США і стало міжнародним. Відзначається кожної першої середи червня. Офіційно проведене вперше на міжнародному рівні у 2016 році, за рік свято зібрало учасників із більш ніж зі 170 країн світу, стало одним із наймасштабніших спортивних заходів.

Основні заходи відбуваються під девізом "Обганяючи сонце". Проєкт було створено за участю керівників IAAF (Міжнародна організація легкоатлетичних федерацій). Ідея полягає в тому, що учасники свята одночасно в різних часових поясах проводять пробіги, поступово передають естафету від одного місця на планеті – іншому, розташованому у наступному часовому поясі. Стартує пробіг у Новій Зеландії, звідки переходить до Австралії, Японії, Європи, Африки, Південної та Північної Америки.

Всесвітній день молока


1 червня 2001 року Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) встановила Всесвітній день молока. Його мета – визнати важливість молока як продукту харчування та відзначити значний внесок молочного сектора в економічний розвиток.

За даними FAO, молочні продукти споживають понад шість мільярдів людей у всьому світі. Найвищий рівень споживання молочних продуктів на душу населення в Фінляндії, а найнижчий - у Китаї.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини