Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 02:30:54

31 травня - цей день в Україні і світі

31.05.2022   08:12Агенцiя

31 травня – Всесвітній День без тютюну, День боротьби з розсіяним склерозом, Всесвітній день боротьби із соціальною нерівністю та Всесвітній день блондинок.

У Португалії відзначають День братів і сестер, а в ПАР – День Республіки.

Православні християни вшановують пам'ять мученика Феодота Анкірського та сім дів мучениць: Олександру, Текусу, Клавдію, Фаїну, Євфрасію, Матрону та Іулію.

Також, цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітний день без тютюну

Всесвітній день без тютюну – один із міжнародних днів ООН, заснований за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Відзначається щорічно 31 травня.

Проголошений на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я у 1988 році та є одним із семи днів, присвяченим різним проблемам здоров'я, що офіційно відзначаються ВООЗ для того, щоб привернути увагу людей до найважливіших проблем охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, вживання нікотину – окрема найбільш значна причина смерті в усьому світі. Наразі смерть кожної десятої дорослої людини у світі пов'язана з наслідками тютюнопаління. Перебіг більш ніж двадцяти п'яти захворювань (серцево-судинних, легеневих та онкологічних) погіршується під впливом куріння.

Всесвітній день блондинок

Неофіційне свято, яке відзначають щороку 31 травня.

За однією з версій походження Дня блондинок, початок такому святу в 2001 році поклали в США біляві жінки-адвокати, над якими насміхалися колеги чоловіки і які подібним чином вирішили довести, що інтелектуальні здібності блондинок анітрохи не гірші, ніж у брюнеток, і що жінки ні в чому не поступаються чоловікам.

Іменини: Давид, Павло, Семен, Фаїна, Федот, Юлія, Андрій, Денис, Петро, Олександра, Клавдія

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини