Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 20:47:57

30 травня - цей день в Україні та світі

30.05.2022   08:19Агенцiя

30 травня – Всесвітній день боротьби з астмою та алергією, День жіночої емансипації та Міжнародний день обіймів вашої кішки.

У Польщі – День прийомного батьківства, у Хорватії – День держави та парламенту, в Іспанії – День Канарських островів, у Перу – Національний день картоплі, а в Нікарагуа – День матері.

Православні християни вшановують пам'ять апостола Андроніка та святої Іунії, праведного Іона Одеського. А у католиків – День святої Жанни д'Арк, святого Фернанда Кастильського.

Також у цей день у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Однією з причин хвороби є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних та техногенних дратівливих факторів. Алергічні захворювання найбільш поширені в мегаполісах - тут рівень захворюваності може досягати 60% від населення.

День жіночої емансипації

Емансипація жінок —надання жінкам рівноправності у суспільному, трудовому та сімейному житті. Вона передбачає право жінок на освіту, вибори до державних органів влади, право на працю та рівну зарплату з чоловіками.

За даними Heinrich-Böll-Stiftung, загальна ситуація у світі навіть зараз доволі сумна. Жінки часто працюють нарівні із чоловіками, але платять їм за це менше. Жінкам важче отримати керівні посади, зокрема й пробитися до державної влади, навіть на регіональному рівні. Крім того, у більшості країн світу досі вважається, що домашні справи та виховання дітей є обов'язком жінки, незалежно від того працює вона чи ні.

Міжнародний день обіймів вашої кішки

30 травня щорічно проводиться Міжнародний день обіймів вашої кішки. У цей день для всіх любителів цих тварин з'являється чудова нагода показати свою любов до чотирилапого домашнього улюбленця.

 

Останні новини Чернігівщини

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей мають унікальну можливість реалізуватися в бізнесі 16:28

Кошти на його створення або розвиток можна отримати за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядовогопроєктуєРобота.

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором 13:52

Станом на 11 грудня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

Колишню керівницю "Чернігівгазу" Аллу Ярову взяли під варту із заставою у 110 мільйонів гривень 13:48

Колишній керівниці "Чернігівгазу" Аллі Яровій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 110 мільйонів гривень за підозрою у привласненні, розтраті та відмиванні майна.

Подвійний ювілей Миколи Борща 13:46

75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей 12:16

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають ще 88 мешканок, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові. Загальна сума виплат — 715 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини