Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 02:42:29

25 травня - цей день в Україні і світі

25.05.2022   07:56Агенцiя

25 травня в Україні відзначають День філолога та День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

У світі – Міжнародний день зниклих безвісти дітей, День щитовидної залози, День визволення Африки та День рушника. У Йорданії святкують День незалежності, а в Мексиці – День бухгалтера.

Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Для багатьох країн світу 25 травня - Міжнародний День зниклих дітей. День походить зі США, а символом Дня є зображення синьої незабудки.

Зникла дитина – це НП світового масштабу, а для батьків немає нічого гіршого за цей факт. І започаткування цього Дня стало спробою привернути увагу світової спільноти до проблеми зникнення неповнолітніх, захищеності дітей від викрадень, важких життєвих ситуацій та протиправної експлуатації.

Всесвітній день щитовидної залози

Дата з’явилася в календарі у 2009 році, коли Європейська тироїдна асоціація (вивчає питання, пов'язані зі щитовидною залозою та її захворюваннями) запропонувала відзначати день, присвячений цій темі, 25 травня на міжнародному рівні. Цю ініціативу підтримали й інші лікарські спільноти подібного спрямування, що працюють в Азії, Північній та Латинській Америці.

День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації

Ще дуже молоде свято. Указ президента України Володимира Зеленського №181/2021 було підписано 29 квітня 2021 року.

Свято встановлено з огляду на значення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України задля гарантування безпеки та захисту державного суверенітету.

День філолога

Професійне свято філологів. Святкується в Україні 25 травня, наступного дня після Дня Слов'янської писемності та культури. Це свято вчителів та викладачів у сфері мови та літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів та всіх, хто має філологічну освіту.

Філологія - єдність гуманітарних наук: мовознавства, літературознавства, фольклористики, текстології, джерелознавства, риторики, палеографії, мовний та стилістичний аналіз літературних та інших пам'яток. Головним предметом її досліджень є текст, а метою його коментар та інтерпретація.

День рушника

Неофіційне свято, яке відзначається щороку 25 травня шанувальниками книг Дугласа Адамса. Цього дня поціновувачі "Путівника Галактикою" носять із собою рушник, який, як відомо, є найбільш необхідною річчю для мандрівника автостопом.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини