Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 02:41:44

25 травня - цей день в Україні і світі

25.05.2022   07:56Агенцiя

25 травня в Україні відзначають День філолога та День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

У світі – Міжнародний день зниклих безвісти дітей, День щитовидної залози, День визволення Африки та День рушника. У Йорданії святкують День незалежності, а в Мексиці – День бухгалтера.

Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Міжнародний день зниклих безвісти дітей

Для багатьох країн світу 25 травня - Міжнародний День зниклих дітей. День походить зі США, а символом Дня є зображення синьої незабудки.

Зникла дитина – це НП світового масштабу, а для батьків немає нічого гіршого за цей факт. І започаткування цього Дня стало спробою привернути увагу світової спільноти до проблеми зникнення неповнолітніх, захищеності дітей від викрадень, важких життєвих ситуацій та протиправної експлуатації.

Всесвітній день щитовидної залози

Дата з’явилася в календарі у 2009 році, коли Європейська тироїдна асоціація (вивчає питання, пов'язані зі щитовидною залозою та її захворюваннями) запропонувала відзначати день, присвячений цій темі, 25 травня на міжнародному рівні. Цю ініціативу підтримали й інші лікарські спільноти подібного спрямування, що працюють в Азії, Північній та Латинській Америці.

День Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації

Ще дуже молоде свято. Указ президента України Володимира Зеленського №181/2021 було підписано 29 квітня 2021 року.

Свято встановлено з огляду на значення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України задля гарантування безпеки та захисту державного суверенітету.

День філолога

Професійне свято філологів. Святкується в Україні 25 травня, наступного дня після Дня Слов'янської писемності та культури. Це свято вчителів та викладачів у сфері мови та літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів та всіх, хто має філологічну освіту.

Філологія - єдність гуманітарних наук: мовознавства, літературознавства, фольклористики, текстології, джерелознавства, риторики, палеографії, мовний та стилістичний аналіз літературних та інших пам'яток. Головним предметом її досліджень є текст, а метою його коментар та інтерпретація.

День рушника

Неофіційне свято, яке відзначається щороку 25 травня шанувальниками книг Дугласа Адамса. Цього дня поціновувачі "Путівника Галактикою" носять із собою рушник, який, як відомо, є найбільш необхідною річчю для мандрівника автостопом.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини