Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 03:01:08

23 травня - цей день в Україні і світі

23.05.2022   07:30Агенцiя

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

У світі відзначають Міжнародний день із викорінення акушерських свищів, Всесвітній день черепахи, День щасливої монетки.

День Героїв

Щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів — борців за свободу України, насамперед лицарів Київської Русі, козаків Гетьманського часу, гайдамаків, повстанців, січових стрільців, воїнів Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної Української війни.

День Героїв – це день пам'яті всіх українців, які присвятили життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських воїнів – борців за свободу України, яке уособлює непереборність української нації.

1941 року Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів ухвалив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було присвячене сумному дню 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. До здобуття Україною незалежності день святкувався підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почав набувати популярності.

День морської піхоти України

День морської піхоти – професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України. Свято засноване у 2014 році, і у 2014-2017 роках відзначалося 16 листопада.

Мета свята — відродження та розвиток національних військових традицій з огляду на важливу роль морської піхоти ВМС ЗСУ у забезпеченні обороноздатності держави.

Всесвітній день черепахи

Заснований Американським товариством порятунку черепах у 2000 році, щоб привернути увагу до проблем загибелі великої кількості черепах через сусідство з людьми.

Черепахи часто стають об'єктами нелегального полювання, а забруднення довкілля та неправильне утримання в умовах неволі негативно відбивається на тваринах.

День щасливої монетки

День щасливої монетки. Чудовий привід знайти монетку, "призначити" її щасливою, щоб вона приносила щастя, удачу та добробут.

Іменини: Василь, Кирило, Лаврентій, Симон, Таїсія.

 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини