Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 00:24:28

23 травня - цей день в Україні і світі

23.05.2022   07:30Агенцiя

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

У світі відзначають Міжнародний день із викорінення акушерських свищів, Всесвітній день черепахи, День щасливої монетки.

День Героїв

Щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів — борців за свободу України, насамперед лицарів Київської Русі, козаків Гетьманського часу, гайдамаків, повстанців, січових стрільців, воїнів Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної Української війни.

День Героїв – це день пам'яті всіх українців, які присвятили життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських воїнів – борців за свободу України, яке уособлює непереборність української нації.

1941 року Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів ухвалив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було присвячене сумному дню 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. До здобуття Україною незалежності день святкувався підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почав набувати популярності.

День морської піхоти України

День морської піхоти – професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України. Свято засноване у 2014 році, і у 2014-2017 роках відзначалося 16 листопада.

Мета свята — відродження та розвиток національних військових традицій з огляду на важливу роль морської піхоти ВМС ЗСУ у забезпеченні обороноздатності держави.

Всесвітній день черепахи

Заснований Американським товариством порятунку черепах у 2000 році, щоб привернути увагу до проблем загибелі великої кількості черепах через сусідство з людьми.

Черепахи часто стають об'єктами нелегального полювання, а забруднення довкілля та неправильне утримання в умовах неволі негативно відбивається на тваринах.

День щасливої монетки

День щасливої монетки. Чудовий привід знайти монетку, "призначити" її щасливою, щоб вона приносила щастя, удачу та добробут.

Іменини: Василь, Кирило, Лаврентій, Симон, Таїсія.

 

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).