Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 02:48:15

16 травня - цей день в Україні та світі

16.05.2022   07:55Агенцiя

16 травня у світі відзначають Міжнародний день мирного співіснування, Міжнародний день світла, День біографа та День любові до дерев.

У Франції свято Хліба, а в США Національний день барбекю і День піци. У Малайзії – День учителя.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського, святкування на честь ікони Божої Матері "Успіння" Києво-Печерської.

Окрім цього, сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Міжнародний день мирного співіснування

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка проголошує 16 травня Міжнародним днем мирного співіснування. Його мета – заохочення світу до терпимості, єднання, взаєморозуміння та солідарності.

Міжнародний день закликає країни сприяти забезпеченню міцного миру та сталого розвитку за допомогою примирливих заходів та надання підтримки і закликів до прощення та співчуття у відносинах між людьми.

Міжнародний день світла

Міжнародний день світла святкується у річницю першого успішного застосування лазера у 1960 році, розробленого фізиком та інженером Теодором Майманом.

Міжнародний день світла - глобальна ініціатива, спрямована на оцінку ролі світла, яку воно відіграє в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також у таких галузях, як медицина, комунікації та енергія.

День біографа

День біографа відзначають на честь зустрічі Сема Джонсона зі своїм біографом Джеймсом Босуелом у 1763 році.

Чоловіки зустрілися в одній із книгарень Лондона в 1763 році, а результатом зустрічі стала опублікована в 1791 двотомна книга "Життя Семюела Джонсона", яка на думку багатьох літературних критиків, стала найбільшою біографією англійською мовою.

День любові до дерев

Сьогодні у світі налічується 60 тисяч видів дерев. На кожну людину на планеті припадає близько 408 дерев. Більш ніж 300 видів дерев перебувають під загрозою зникнення. Щорічно вирубують 15 мільярдів дерев, а висаджують близько 5 мільярдів.

Найбільш високим деревом у світі вважається секвоя, (США, штат Каліфорнія). Її висота - 115 метрів та 8 метрів у діаметрі. Найтовще дерево – баобаб. Його ствол може вирости до 16 метрів у діаметрі.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини