Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 00:28:25

22 лютого - який день, свято та прикмети

22.02.2022   08:08Агенцiя

22 лютого в Україні та світі відзначають День засновників руху скаутів, Всесвітній день енцефаліту, Всесвітній день роздумів, Всесвітній день стерилізації тварин і Міжнародний день підтримки жертв злочинів.

У православному календарі – день пам'яті мученика Никифора Антиохійського.

День засновників руху скаутів

Рух заснував у Великій Британії професійний військовий Роберт Баден-Павел. У 1899 році, коли він брав участь у англо-бурській війні, під його командуванням було так мало солдатів, що доводилося долучати до розвідки у ворожому таборі підлітків. Розвідники виявилися кмітливими та відважними, а сам Роберт Баден-Павелл, будучи підполковником, зміг утримати важливу фортецю до приходу підкріплення.

Коли Роберт повернувся до Англії, заснував перший дитячий табір. В 1908 він видав книгу під назвою "Розвідка для хлопчиків". В Україні скаутський рух розпочався у 1911 році, коли було створено національну організацію "Пласт". Саме пластунами називали Запорізьких козаків, котрі займалися розвідкою. За часів радянської влади український "Пласт" було замінено на піонерський рух. Більшовики боялися волелюбних пластунів, тому вони були заборонені.

Міжнародний день підтримки жертв злочинів

Підставою для заснування цієї події стали два важливі документи: "Хартія жертв злочинів", яка 22 лютого 1990 року була опублікована у Великій Британії, та декларація ООН за принципами правосуддя для постраждалих від кримінальної злочинності (була створена у вересні 1995 року). Головна мета цього дня – привернути увагу влади та суспільства до проблеми захисту постраждалих, допомогти їм реабілітуватися соціально та підтримати морально.

Всесвітній день енцефаліту

Свято, засноване у жовтні 2013 року, допомагає поширити інформацію про енцефаліт (запалення головного мозку). Причин виникнення енцефаліту є кілька: вірусні інфекції, алергії, токсини, інфекційно-алергічна причина. Тяжкі форми призводять до смерті. Одним з найпоширеніших носіїв енцефаліту вважаються кліщі (13% заражені вірусом), тому важливо ретельно оглядати своє тіло після прогулянок на природі.

Всесвітній день стерилізації тварин

Всесвітній день стерилізації тварин з'явився в США у 1995 році, а його ініціатором виступила актриса та співачка Доріс Дей. У 2006 році подія вийшла за межі однієї країни і стала всесвітньою. Завдяки йому поширюється інформація про важливість стерилізації братів наших менших, щоб упоратися з проблемою їхньої безпритульності.

Всесвітній день роздумів

22 лютого святкують Всесвітній день роздумів. Це міжнародний рух, принципи якого схожі на скаутські, однак у ньому беруть участь лише дівчатка. Є чимало нерелігійних та неполітичних організацій, основною метою яких є всебічний розвиток особистості дітей, а також соціальна адаптація дівчаток у суспільстві.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини