Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 08:26:12

21 лютого - який день, свято та прикмети

21.02.2022   07:46Агенцiя

21 лютого у світі відзначають День рідної мови, День екскурсовода, День спадщини в Канаді, у США День президентів та День булочок із повидлом, в Норвегії День народження короля Гаральда V, а у православних – День пам'яті святого пророка Захарія Серповидця.

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року, відзначається з 2000 року щорічно 21 лютого з метою сприяння мовній та культурній різноманітності та багатомовності.

За даними ООН, у світі налічується близько 7 тисяч мов, з них понад 2,5 тисячі - на межі зникнення, тобто можуть найближчим часом втратити останніх носіїв. Кожні два тижні у світі зникає одна мова, цим самим забирає із собою цілу культурну та інтелектуальну спадщину.

Всесвітній день екскурсовода

Коли з'явилася професія екскурсовода, достеменно не можна сказати, але очевидно, що вона пов'язана з розвитком міждержавних відносин. Відколи люди почали активно подорожувати, відвідувати різні міста та країни, їм стало складно обійтися без допомоги професійних гідів.

Щороку 21 лютого багато міст світу — особливо центри туризму, — відзначають Всесвітній день екскурсовода. Він заснований Всесвітньою федерацією асоціацій екскурсоводів - (WFTGA) - з метою підвищення поінформованості широкого загалу про важливість та значущість роботи екскурсоводів.

WFTGA була заснована в 1985 році на першій Міжнародній конвенції екскурсоводів, і наразі її членами є понад 2 мільйони людей з більш ніж 70 країн світу. А свято відзначається з 1990 року.

День президентів у США

Щороку третій понеділок лютого Сполучені Штати Америки святкують День Президентів, відомий також як Президентський день.

Свою історію сьогоднішнє свято, присвячене видатним керівникам країни, веде ще з 1880 року, коли вперше публічно відсвяткували День народження Джорджа Вашингтона, першого Президента Сполучених Штатів Америки, який народився 22 лютого 1732 року.

День спадщини в Канаді

Пам'ять про минуле, спадщина —значна частина у самосвідомості кожної людини як зернятка своєї нації.

Наявність у канадському календарі Дня спадщини — це нагадування мешканцям усієї країни про необхідність вивчати її історію, аби по праву пишатися своєю спадщиною. Хоча сьогодні і чиняться спроби зробити це свято загальнонаціональним, поки воно не є таким, що не заважає канадцям усвідомлювати важливість цього дня та відзначати його.

Іменини: Олександр, Андрій, Захар, Макар, Петро, Семен, Сергій, Степан, Федір.

День пам'яті святого пророка Захарія Серповидця

21 лютого у церковному календарі – День пам'яті святого пророка Захарія Серповидця. Відомо, що він сприяв моральному розвитку єврейського народу. Захар загинув насильницькою смертю - його вбили юдеї за викривальну проповідь.

Святці називають Захарія Серповидцем, оскільки в одному зі своїх пророчих одкровень він побачив сувій, що літає повітрям і нагадує формою величезний серп.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами

На Чернігівщині поліцейські виявили два схрони з боєприпасами 16:47

Поліцейські Корюківського та Чернігівського районів із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в покинутих будівлях два схрони вибухонебезпечних предметів, облаштовані російськими окупантами.

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району

Патрульні завітали до маленьких жителів одного з сіл Чернігівського району 16:44

Поліцейські дізналися, що у селі чимало дітей. Частина з них з родин, які були змушені переїхати через бойові дії.

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади 16:38

Жителі Іванівської територіальної громади — однієї з найбільш постраждалих внаслідок навали російських військ — отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня 16:33

У Чернігівській області 29 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії 16:29

30 червня Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів чергове засідання виконавчого комітету.

АНОНСИ ПОДІЙ