Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 01:38:21

19 лютого - який день, свято та прикмети

19.02.2022   09:24Агенцiя

19 лютого в Україні відзначають День Державного герба.

У світі відзначають День китів і День змішування фарб, День запобігання плагіату та День орнітолога, День народження синоптичної карти а також Міжнародний день перетягування каната, у США – День дівчат-ветеранів, на Кубі стартує фестиваль сигар, у Вірменії – День книжок, а в Туркменістані - День прапора. Православна церква вшановує пам'ять мучениць Марфи, Марії та їхнього брата, мученика Лікаріона і пам'ять Святого Вукола. А за народним календарем Жуколи чи Вукол-телятник.

День державного герба

19 лютого в Україні відзначають День Державного герба. 30 років тому, в 1992 році Верховна Рада затвердила тризуб як один із трьох державних символів країни нарівні з гімном і прапором.

Український герб має тисячолітню історію: тризуб був родовим знаком ще князівської династії Київської Русі Рюриковичів. З відродженням української держави тризуб у лютому 1918 року був визнаний офіційним гербом Української Національної Республіки та надрукований на купюрі в 100 карбованців.

За часів СРСР тризуб переслідувався владою, оскільки вважався символом національно-визвольного руху; радянське керівництво називало його "знаком українських націоналістів".

Після проголошення незалежності тризуб проголосили державним символом України. Постановою Верховної Ради від 19 лютого 1992 року було затверджений як Малий герб України та головний елемент Великого герба.

Всесвітній день захисту морських ссавців

Вважається днем захисту не лише китів, а й усіх морських ссавців та інших живих істот, що мешкають у морях та океанах нашої планети. Заснований у 1986 році, саме тоді набув чинності мораторій на китовий промисел, запроваджений Міжнародною китовою комісією (МКК).

Цей мораторій діє і понині, і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. Наразі промисел китів дозволено виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий, аборигенний) та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.

 

Іменини: Марія, Христина, Максим, Іван, Марта, Василь.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини