Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 03:07:42

16 лютого - який день, свято та прикмети

16.02.2022   07:35Агенцiя

16 лютого в Україні відзначають День єднання та День військового журналіста, у США – День інновацій, у Литві День незалежності, у Таїланді свято Макха Буча, у КНДР – День "зірки, що сяє", День Кім Чен Іра та День кіотського протоколу.

Православна церква шанує святих Симеона та Анну, у народному календарі – Починок.

День єднання України

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Свято молоде, 14 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ №53/2022 "Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства", в якому ухвалив з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз оголосити 16 лютого Днем єднання українців.

За словами глави держави, перед Україною постали серйозні зовнішні та внутрішні виклики, які вимагають від нього та кожного з українців відповідальності, впевненості та конкретних дій: "З нами системно ведуть війну на всіх фронтах. На військовому – збільшують контингент навколо кордонів. На дипломатичному фронті – намагаються позбавити нас права самостійно визначати зовнішньополітичний курс. На енергетичному – обмежують постачання газу, електроенергії та вугілля. На інформаційному фронті – прагнуть посіяти паніку серед громадян та інвесторів через ЗМІ. "І Донбас, і Крим повернуться в Україну. Виключно дипломатичним шляхом. Ми не зазіхаємо на чуже, але і свого не віддамо", - наголосив Зеленський.

День військового журналіста в Україні

16 лютого вітчизняні військові журналісти відзначають професійне свято, започатковане в 2018 році наказом міністра оборони. Саме 16 лютого 2015 року біля Дебальцевого під час виконання бойового завдання загинув редактор телерадіостудії "Бриз" Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін. До останнього він продовжував вести зйомку, з честю виконавши свій обов'язок.

Пам'ять праведних Симеона Богоприймця та Анни Пророчиці

Цього дня вшановували двох святих, які зустріли немовля Ісуса в храмі на 40-й день від його народження, — Анну та Симеона. Симеон Богоприємець - благочестивий праведник, вчений, який жив у Єрусалимі. Коли він перекладав книгу пророка Ісаї, то засумнівався в словах "діва в утробі прийме і народить сина". І тоді Симеону з'явився ангел і обіцяв, що старець не помре доти, доки на власні очі не побачить дитину, народжену Дівою Марією. Так і вийшло. У храмі на той час була й Анна — благочестива вдова, яка, дізнавшись про народження Спасителя, прославила його.

 

Іменини: Данило, Юліана, Адріан, Ганна, Василь, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман, Тимофій.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини