Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 02:58:33

11 лютого - який день, свято та прикмети

11.02.2022   07:15Агенцiя

11 лютого святкують Міжнародний день жінок і дівчат у науці, Всесвітній день хворого, день заснування держави в Японії, день молоді у Камеруні та день податківця в Азербайджані.

Сьогодні також стартує карнавал у Ніцці. А православна церква вшановує пам'ять святого Лаврентія.

Міжнародний день жінок і дівчат у науці

11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Це нове свято, як йдеться в резолюції 70 сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, засновано, щоб досягти повного та рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок і дівчат.

Всесвітній день хворого

Всесвітній день хворого відзначають саме 11 лютого, оскільки цього дня в Лурді (Франція) люди спостерігали явище Богоматері. Вона зцілила стражденних, після чого її стали називати рятівницею хворих.

День заснований для підтримки суспільством усіх людей, здоров'я яких було втрачено через різні недуги.

Ініціював встановлення цього свята Папа Римський Іван Павло ІІ. Понтифік визначив метою цього дня – забезпечення кращого догляду за хворими у всіх куточках землі та надання допомоги немічним, які потребують полегшення своїх страждань.

День заснування держави у Японії

"Пам'ятати про день заснування держави, виховувати серце, яке любить країну" - це девіз Дня заснування держави, визначений законом "Про національні свята".

Свято відзначається у Японії щорічно з 1967 року і є загальнонаціональним вихідним.

У Книзі історії Японії, що веде літопис держави з часів періоду Нара (710-794), йдеться, що днем заснування японської держави вважається день сходження на престол першого імператора Японії Дзимму. У перекладі на Григоріанський календар цією датою стало 11 лютого 660 до нашої ери.

Здебільшого японці — патріоти своєї країни, але їм, природно, байдуже політичне забарвлення свята. Якщо свято випадає на середину тижня, то японці проводять його в родинах з батьками, друзями, присвятивши зимовий день спорту, поїздкам або іншим захопленням.

Карнавал у Ніцці

Народився карнавал у 1294 році, коли герцог Анжуйський приїхав до Ніцци провести кілька приємних днів. Почалися бали, феєрверки, запросили мімів. Веселощі охопило все місто, танцювали ремісники, лякали масками рибалки.

У наші дні карнавал триває два тижні. У перший день урочистостей учасники та глядачі зустрічають Його Величність Карнавал, а ввечері обирають королеву свята.

Церковне свято:

Сьогодні православні віряни вшановують пам'ять преподобного Лаврентія Печерського, єпископа. На Лаврентія спостерігали за місяцем: якщо він ріс – погода як і в цей день простоїть усю першу половину наступного місяця; якщо ж дата випадала на новий місяць, такою погода буде всю другу половину місяця.

 

Іменини: Герасим, Дмитро, Іван, Ігнатій, Костянтин, Лаврентій, Леонтій, Лука, Роман, Федір, Яків

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини