Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 03:05:32

5 лютого - який день, свято та прикмети

05.02.2022   08:00Агенцiя

5 лютого відзначають Всесвітній день нутелли, День ерудита, День Рунеберга у Фінляндії, у США День метеоролога, у Франції – День фіалок у Тулузі, а в Японії свято снігу.

Ще сьогодні у Данії – День народження кронпринцеси Мері, День Конституції у Мексиці, а в Бурунді – День єдності. Католицька церква вшановує пам'ять святої Агати, у православному та народному календарі – День святого Агафангела.

День Нутелли

Щорічно, від 2007 року, відзначається свято любителів шоколадно-горіхової пасти родом з Італії, яке швидко отримало міжнародне визнання.

День Рунеберга

День Рунеберга – загальнодержавне свято Фінляндії відзначається у день народження відомого фінського поета Йохана Людвіга Рунеберга.

День ерудита

Свято присвячене інтелектуально обдарованим людям, які мають великий багаж знань і знають, як ним користуватися. Ерудованість зовсім не пов'язана з наявністю вищої освіти. Ерудована людина самовдосконалюється упродовж усього життя і читає багато різноманітної літератури.

День пам'яті святої Агати

Святу Агату вважають небесним захисником від природних катастроф. За стародавньою традицією, у День святої Агати освячується хліб, сіль і вода, завдяки яким місце, де вони знаходяться, охороняється від пожеж і ударів блискавки.

У народі 5 лютого відзначався день Агафія-напівхлібника. Таку назву він отримав тому, що настав час домашніх турбот, перевірки засіків і перерахунку запасів, що залишилися. Їх мало залишатися приблизно половина, щоб родині і хатнім тваринам не довелося голодувати до нового врожаю.

 

Іменини: Володимир, Геннадій, Євдокія, Катерина, Іван, Йосип, Климент, Макар, Федір.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини