Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 22:26:54

31 січня - який день, свято та прикмети

31.01.2022   08:06Агенцiя

31 січня: Яке сьогодні свято 31 січня у світі відзначають День ювеліра та День зебри, в Україні – день народження Київнаукфільму, православна церква вшановує пам'ять святителів Афанасія та Кирила, а у буддистів - свято Дугжууба, особливий обряд очищення напередодні нового року.

31 січня – Міжнародний день зебри. Забарвлення цих незвичайних тварин справжня загадка. Вчені так і не дійшли спільної думки про те, яким чином у ході еволюції зебри набули такого кольору, і яку функцію він виконує.

Смугастий візерунок унікальний для кожної тварини, завдяки йому, а також відмінному зору та пам'яті зебри можуть упізнавати один одного.

Дивлячись на ці смужки, складно визначити, чи зебра чорна в білу смужку або біла з чорними смужками. Дослідження довели, що основний фоновий колір зебри – чорний.

Існує три види зебр: бурчеллова, зебра Греві та гірська. У гірської зебри ширші чорні смужки, зебра Греві трохи перевершує інших смугастих коней за розміром, вона вважається найбільшою представницею кінських, а бурчеллова зебра має більш рідкісні смужки.

На жаль, сьогодні ці прекрасні тварини потребують захисту, популяція гірських та зебр Греві знижується і перебуває під загрозою зникнення.

Всесвітній день ювеліра. Історія ювелірної майстерності налічує багато століть, а батьківщиною цього мистецтва вважається Стародавня Греція. Саме тут колись уперше з'явилися прикраси, виготовлені з дорогоцінних металів і каміння, перлів. Пізніше ювелірну справу опанували й інші народи. У нас перші згадки про ювелірне мистецтво належать ще до часів зародження Київської Русі.

Професія ювеліра почесна та дуже складна. Наприклад, для ювелірного майстра важливо володіти насамперед чималим терпінням і старанністю, а також величезними професійними знаннями і до того ж добрим художнім смаком. Ну і, звичайно ж, не обійтися ювеліру без високої точності та акуратності, не дарма ж про найкращі роботи завжди кажуть, що вони "ювелірні".

Дату святкування обрали у зв'язку з тим, що саме у січні ювеліри реєструють свої тавра.

Церковне свято

31 січня православна церква за церковним календарем вшановує пам'ять Афанасія Великого. Один із грецьких отців Церкви, що належав до Олександрійської школи патристики, Архієпископ Олександрійський, наступник єпископа Олександра був відомий як один із найбільш енергійний супротивник аріанства. До 350 року він залишився єдиним єпископом неаріанського спрямування у східній половині Римської імперії.

 

Також сьогодні віряни вшановують пам'ять преподобних Кирила та Марії, батьків преподобного Сергія Радонезького.

У благочестивої пари вже був син Стефан, коли Бог дарував їм ще одного сина, Варфоломія, у майбутньому преподобного Сергія Радонезького. Ще до народження Варфоломія Господь явив знамення Свого благовоління майбутньому подвижнику.

 

Іменини: Володимир, Дмитро, Іларіон, Єфрем, Кирило, Ксенія, Марія, Маркіян, Максим, Марк, Микола, Михайло, Оксана, Олексій, Омелян, Єфрем, Сергій, Герасим.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.