Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 17:40:33

24 січня - який день, свято та прикмети

24.01.2022   08:12Агенцiя

24 січня в Україні відзначають День зовнішньої розвідки, а у світі - Міжнародний день освіти та День ескімо.

У цей день, в 1606 році, було офіційно оголошено про перенесення столиці Іспанії з Вальядоліда в Мадрид. У 1848 розпочалася каліфорнійська "золота лихоманка", а в 1935 у продажу з'явилося перше банкове пиво під назвою "Пінисте пиво Крюгера". Перший персональний комп'ютер Apple Macintosh побачив світ 24 січня 1984 року.

День зовнішньої розвідки України

24 січня професійне свято відзначають працівники розвідувальних органів України. День зовнішньої розвідки України було офіційно засновано у листопаді 2018 року.

Створив це відомство у 2004 році президент України Леонід Кучма, підписавши указ про створення Служби зовнішньої розвідки України. Першим головою нової служби став Олег Синянський, який раніше керував Департаментом розвідки СБУ. Сьогодні цю посаду обіймає Олександр Литвиненко.

СЗР відповідає за здійснення розвідувальної діяльності в різних сферах (економічній, політичній, військово- та науково-технічній, екологічній, інформаційній), боротьбу з міжнародною злочинністю та тероризмом, а також гарантування безпеки громадян та установ України за кордоном.

Зовнішня розвідка підпорядковується безпосередньо Президентові України, який призначає її керівника. Контроль за різними аспектами діяльності розвідки від імені президента здійснюють Рада національної безпеки, Верховна Рада, Рахункова палата та Офіс генпрокурора.

Міжнародний день освіти

Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією від 3 грудня 2018 року проголосила 24 січня Міжнародним днем освіти, визнаючи її роль у досягненні миру та розвитку.

Проект резолюції був запропонований делегацією Нігерії на Глобальній конференції з питань освіти, що проходила у Брюсселі, та підтриманий 58 державами-членами, що продемонструвало політичну волю, спрямовану на підтримку доступної та якісної освіти для всіх.

Згідно зі статистикою, сьогодні 258 мільйонів дітей та молодих людей не відвідують школу; 617 мільйонів дітей і підлітків не мають елементарних навичок читання та математики; менше 40% дівчаток у країнах Африки на південь від Сахари здобувають початкову середню освіту і близько чотирьох мільйонів дітей і молодих людей з числа біженців не відвідують школу. Їх право на освіту порушується, що неприпустимо.

Іменини: Віталій, Володимир, Йосип, Михайло, Микола, Федір

Останні новини Чернігівщини

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12

Авіаудар по Десні: загинуло 8 людей, поранені - 12 14:13

Внаслідок авіаудару, який вранці 17 травня завдали російські війська по селищу Десна, що на Чернігівщині, загинули вісім людей. Ще 12 травмовані.

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.