Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 21:13:06

5 січня - який день, свято та прикмети

05.01.2022   08:01Агенцiя

5 січня у світі Міжнародний розвантажувальний день, Міжнародний день бойскаутів та день маленьких історій. У США – День птахів, а у православних – День святого Феодула та святого Ніфонта Кіпрського.

Ще сьогодні святкують День збитих вершків, День сценариста, у Білорусі – День працівників соціального захисту, у Китаї – Фестиваль льоду та снігу, в Іспанії – Кавалькада царів-волхвів, в Індії – День народження гуру Гобінда Сінха, у Японії – День полуниці.

Міжнародний розвантажувальний день

Міжнародний розвантажувальний день запропонували відзначати 5 січня, після Нового року та перед Різдвом. Все, що необхідно зробити на це свято – менше їсти. Але не голодувати. Після рясної їжі рівень цукру в крові нестабільний, тому постійно виникає хибне почуття голоду, впоратись із яким буває непросто.

Відзначати свято легко. Головні правила Міжнародного розвантажувального дня: підтримуємо баланс білків, жирів, вуглеводів і дотримуємося дефіциту калорій. Адже кожному під силу протриматися один день на славу стрункої талії й міцного здоров'я.

Міжнародний день бойскаутів

Скаутизм зародився на початку 20 століття у Великій Британії. Його засновником вважається генерал-майор Роберт Бейден-Павелл (1857-1941). Ця історична особистість на початку минулого століття була дуже відома в Англії та популярна серед молоді.

Прославився Бейден-Павелл під час англо-бурської війни, коли був комендантом однієї з фортець у Південній Африці. Саме там, маючи під рушницею близько тисячі солдатів, він реалізував ідею формування допоміжного підрозділу з місцевих хлопчиків, які використовувалися як розвідники, спостерігачі та посилальні. Все це сприяло тому, що при багаторазовій перевазі супротивника в силах, фортецю вдалося втримати до підходу підкріплень.

Повернувшись на Батьківщину, Бейден-Павелл написав книгу "Розвідка для хлопчиків", в якій виклав принципи виховної роботи задля підготовки їх до виживання в природі за різних умов, стійкого перенесення труднощів, виховання вольових якостей. Книга вийшла друком у 1908 році, але ще за рік до цього, у 1907-му Бейден-Павелл заснував у Великій Британії Рух скаутів.

"Скаут" з англійської означає "розвідник". Вже до кінця першого року існування кількість членів скаутських загонів складала близько 60 тисяч людей. Спочатку членство в організації з чіткою структурою розглядалося як початкова військова підготовка хлопчиків, проте незабаром вийшла за ці рамки і стало набагато ширше. Трохи згодом з'явився і скаутський рух для дівчаток.

Церковне свято

Православна церква згадує святого Феодула та святого Ніфонта Кіпрського.

Федул жив у Фессалоніках у 3 столітті, коли імператори Діоклетіан і Максиміліан влаштовували жорстокі переслідування християн. Феодул був читцем у церкві. Гонителі запропонували йому відмовитись від віри – або негайно померти. "Я вибираю життя, але життя вічне", - сказав Феодул. Після цих слів його кинули у море з каменем на шиї.

Преподобний Ніфонт жив у V столітті. Все своє життя він боровся з нечистими духами і завжди з Божою допомогою перемагав їх. Диявол спокушав його скоромною їжею і вином, насилав на нього "безмірний сон", одного разу, коли святий пішов за водою, скинув його в колодязь, але молитвою до Богородиці Ніфонт залишився цілий і неушкоджений.

Ніфонта Кіпрського вважають захисником від нечистої сили. Вірили, що у цей день можна вигнати злих духів із людей, свійських птахів і тварин.

Прикмети:

  • Якщо птахи неспокійно поводяться, то скоро буде заметіль. 
  • Сильний вітер - до холодного і дощового літа.
  • Вітряний день - до хорошого врожаю.

Іменини: Іван, Феоктист, Ніфонт, Павло та Василь.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.